چاپ این خبر

گزارش تصویری/ آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس

گزارش تصویری/  آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس
طبس نیوز: 

حرم حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برادر گرامی هشتمین پیشوای شیعیان حضرت امام رضا (ع) در شهرستان طبس اولین دروازه ورود به مشهد و میقات الرضا(ع) معروف است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، وجود مشاهد مقدسه و مقابر متبرکه فرزندان نبی مکرم اسلام در جای جای میهن اسلامی نه تنها قبله گاه عاشقان و شیفتگان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) می باشد که در آن سوی مرزها و دراقصی نقاط جهان نیز ملجأ و امید صدها میلیون مسلمان و رهرو پیامبر گرامی اسلام و دوستداران فرزندان عزیز آن بزرگوار است.

یکی از این قبور متبرک که همه ساله مطاف ده ها هزار زائر و میهمانان امام هشتم(ع) می باشد و روح و جان عاشقان خسته را صفا می بخشد، حرم شریف و بارگاه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برادر گرامی هشتمین پیشوای شیعیان جهان در شهر طبس است.

پس از وقوع حادثه زلزله در شب بیست و پنجم شهریور ماه ۱۳۵۷ در طبس و تخریب کامل آرامگاه فرزند موسی بن جعفر(ع)، حسب فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام(ره)، آستان قدس رضوی بازسازی این بارگاه منور را در دستور کار خویش قرار داده و درسال ۱۳۶۳ بقعه مرکزی حرم مطهر را بازسازی و به متولیان محلی تحویل نمود.

حرم امامزاده حسین بن موسی کاظم(ع) داخل شهر طبس(میدان ورودی شهر از سمت جاده یزد) واقع شده است.

عکس:

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/about-tabas/historical-and-religious-places/news-id=28222