چاپ این خبر

کمک ۶۲۲ میلیون ریالی به نیازمندان و ایتام طبس/ بیماران سرطانی حمایت می شوند

کمک ۶۲۲ میلیون ریالی به نیازمندان و ایتام طبس/ بیماران سرطانی حمایت می شوند
طبس نیوز: 

مدیرعامل مؤسسه خیریه حضرت عباس(ع) طبس گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان سه ماهه سوم در مجموع ۶۲۲ میلیون و ۶۴۱ هزار ریال به خانواده‌های نیازمند و ایتام اختصاص یافته است که در مدت مشابه سال قبل ۳۸۸ میلیون و ۲۹۵ هزار ریال بوده است.

به گزارش طبس نیوز، سید حسن ارغوانی اظهار داشت: مؤسسه خیریه حضرت عباس(ع) طبس از سال ۱۳۸۴ تأسیس و در حال حاضر بیش از ۲ هزار نفر مددجو و معلول زیرپوشش دارد.

وی تصریح کرد: این مؤسسه خیریه یکی از پیشگامان مؤسسات شهرستان طبس است که در راستای خدمت به معلولان، خدمت به زنان سرپرست خانوار، پیشگیری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و مشارکت‌های مردمی فعالیت می‌کند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه حضرت عباس(ع) طبس عنوان داشت: در سال جاری با توجه به مشکلات اشتغال معلولین با همکاری اداره بهزیستی شهرستان طبس، ۱۷۵ میلیون تومان در زمینه اشتغال به افراد تحت پوشش تسهیلات ارائه شده است.

ارغوانی در تشریح طرح‌های اشتغال افزود: مهم‌ترین طرح‌های اشتغال ایجادشده در سال‌های گذشته کشاورزی، خیاطی، قالیبافی، گلدوزی، آرایشگری و دامپروری بوده است و در حال حاضر مددجویان و معلولینی که در این مؤسسه خیریه پرونده حمایت داشته باشند می‌توانند برای ثبت‌نام و اقدامات بعدی به این مؤسسه مراجعه کنند.

وی بیان داشت: در سه ماهه سوم امسال مجموع کمک‌های صورت گرفته به موسسه خیریه حضرت عباس(ع) طبس ۳۲۷ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال بوده که نسبت به سال قبل که ۱۲۶ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال بود، بیش از ۲۰۰ میلیون ریال رشد داشته است.

مدیرعامل مؤسسه خیریه حضرت عباس(ع) طبس ادامه داد: امور مشارکت‌های این موسسه طی سه ماهه سوم سال جاری در مجموع مبلغ ۲۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال به صورت نقدی به نیازمندان شهرستان و روستاهای اطراف کمک کرده است.

ارغوانی تصریح کرد: همچنین در این مدت در مجموع معادل مبلغ ۱۰۴ میلیون و ۸۷۰ هزار ریال کمک‌های غیرنقدی جمع‌آوری شد که از مهم‌ترین آنها امور درمانی، مسکن، پوشاک، خواروبار، لوازم منزل، سبد غذایی، گوشت و امور آموزشی بوده است.

وی در خصوص مجموع کمک‌های مردمی از ابتدای سال تا پایان سه ماهه سوم گفت: در این ۹ ماه در مجموع ۶۲۲ میلیون و ۶۴۱ هزار ریال به خانواده‌های نیازمند و ایتام اختصاص یافته است که در مدت مشابه سال قبل ۳۸۸ میلیون و ۲۹۵ هزار ریال بوده است.

مدیرعامل مؤسسه خیریه حضرت عباس(ع) طبس اضافه کرد: همشهریان عزیز با دریافت صندوق صدقات، تحویل خوراکی، گوشت قربانی و نذری، افطاری، فطریه و زکات، لباس دست دوم و نو، لوازم منزل و سایر نذورات می‌توانند به خانواده‌ها و همشهریان نیازمند خود کمک کنند و این موسسه آماده دریافت هدایای خیران عزیز در تمامی ساعات شبانه‌روز است.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/cultural/news-id=35387