طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

رئیسی

آتش به اختیار ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است

تولیت آستان قدس رضوی صبح امروز در جمع مردم طبس گفت: آتش به اختیار ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است یعنی هر انسان مسئولیتی نسبت به جامعه و افراد دارد.

به گزارش طبس نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی افزود: شهید بزرگوار امر به معروف امام حسین(ع) و یارانش هستند که در راه گسترش خوبی و نهی از منکر، پرچم اصلاح اجتماعی را برافراشتند، این فریاد برای همیشه است و باید دین و ارزش های دین را یاری کرد.

وی عنوان کرد: امروز در عالم دو مکتب انتظار و انظلام وجود دارد که هر کدام ویژگی هایی دارند.

وی افزود: مکتب انتظار دلدادگی به خدا، اعتقاد به پیامبر و معاد، تلاش برای گسترش خوبی ها، نهی از بدی ها، اجرای عدالت اجتماعی، مقاومت در راه هدف، دشمن شناسی، دشمن ستیزی و مبارزه با استکبار و ظلم است.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: مکتب انظلام میخواهد ظلم پذیری را در عالم به طریق مختلف القا کند که سرنوشت مختوم شما پذیرش آقایی نظام سلطه و اجبار در جوامع بشری است و امید را در دل ملت ها از بین ببرد.

مکتب انتظار، مکتب امید است

وی تصریح کرد: مکتب انتظار، مکتب امید، ایستادگی در مقابل ظلم و ستم و متجاوز و فرهنگ مقاومت است.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در این کشور، پرچم مکتب انتظار را امام برافراشت و امروز این پرچم به دست مقام معظم رهبری است.

وی هشدار داد: فتنه امروز دشمن ناامید کردن مردم نسبت به آینده و اصلاح امور اجتماعی و رفع مشکلات کشور است، دشمن بر روی مشکلات موج سواری میکند و القا میکند این گره ها باز شدنی نیست.

باور ما این است مشکلات به دست توانای جوانانمان حل می شود

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: باور ما این است همه مشکلات قابل حل است و همه گره ها به دست توانای مردم و جوانان ما باز می شود.

وی تاکید کرد: مردمی که دشمن را در همه عرصه ها به ستوه آورده است و به برکت اعتقاد به مهدویت و انتظار همه گره ها باز خواهد شد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز اطاعت ما از نایب بر حق امام عصر برای جلب رضایت مولایمان است، فریاد او در گره گشایی از مشکلات مردم در عرصه های مختلف همان چیزی است که قلب مبارک ولی عصر را شادمان میکند.

وی گفت: اگر ایشان فرمان میدهند اقتصاد را مقاوم کنید، کالای ایرانی مصرف کنید برای این است که بیکاری کم شود، اشتغال افزایش پیدا کند، کالاها کیفیت پیدا کند، استقلال اقتصادی در جامعه ایجاد شود، چرخ های تولید به حرکت دربیاید و هویت ملی بیش از پیش در جامعه زنده شود و تمام آنچه می فرمایند در جهت رشد و تعالی این کشور است.

وی افزود: مدیران محترم بعد از انجام واجبات و ترک محرمات وسیله ای برای قرب به پروردگار بهتر از گره گشایی از زندگی مردم نیست، وقتی تبسمی بر لبان نیازمند می نشیند این بهترین جلوه عنایت حق است که برای انسانی که عامل این عمل است پیدا میشود.

طبس میزبان دعای ندبه کشوری

به گزارش طبس نیوز، دعای ندبه کشوری با حضور جمع کثیری از مردم طبس و ️با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی و ادعیه خوانی حاج مهدی سروری از مداحان برجسته کشور در آستان حسین بن موسی الکاظم طبس برگزار شد.

این مراسم ️با همکاری گروه معارف شبکه یک سیما و هیات رزمندگان اسلام و پخش مستقیم از شبکه های اول و خاوران سیمای جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

برگزاری دعای ندبه کشوری به مناسبت ایام ولادت با سعادت حضرت صاحب الزمان(عج) و گرامیداشت پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست خفت بار آمریکای جنایتکار به ایران اسلامی در صحرای طبس بود.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان سفر خود از زائرسرای در حالت ساخت که در جوار امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس است بازدید کرد.

زائرسرای طبس ساخته می شود

وی در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت: موضوع زیارت از باب گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد و سیاست ما در آستان قدس رضوی این است که زائر و زیارت را از مبدا تا مبدا می بینیم یعنی برای زائر در مسیر و محل زیارت زمینه رفاهی فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: آستان مقدس حسین بن موسی الکاظم(ع) زمینه های رفاه زائرین را فراهم کرده و بیش از این نیز فراهم می شود و اکنون هتل در حال ساخت آستان قدس رضوی در جوار امامزاده طبس ۷۰ درصد آن تکمیل و باقیمانده آن طی چند ماه آینده انجام خواهد شد.