چاپ این خبر

اهمال‌کاری پرستار و فوت بیمار در بیمارستان طبس

اهمال‌کاری پرستار و فوت بیمار در بیمارستان طبس
طبس نیوز: 

بیماری که در بخش داخلی بیمارستان سید مصطفی خمینی (ره) طبس بستری بود بعد از مراجعه به سرویس بهداشتی حالش وخیم شده و به زمین می افتد اما پرستار بخش از کمک به وی به بهانه باردار بودن خودداری کرده و خدمه بیمارستان را صدا می‌زند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، ماجرا از آنجایی آغاز می شود که بیماری به دلیل تنگی نفس در تاریخ ۲۷ /۶/ ۱۳۹۵ در بخش داخلی بیمارستان طبس بستری می‌شود که حدودا ساعت یک بامداد، بعد از اینکه این بیمار با کمک خواهر خود به سرویس بهداشتی می رود حالش بد شده و توسط همراه بیمار از پرستار درخواست کمک می‌کند ولی وی از کمک به بیمار برای انتقال به تخت خودداری کرده و اعلام می‌کند که من باردار هستم و خدمه بخش را صدا می‌زند تا بیماری را کنترل خود را از دست داده و بیحال روی شانه های همراه خود افتاده است را به تخت منتقل کنند.

بعد از این موضوع تلفنی با پزشک مربوطه تماس گرفته شده و دارو به بیمار تزریق می‌شود ولی پزشک علی رغم وضعیت نامناسب بیمار بر بالین وی حاضر نمی شود.

حدود ساعت: ۲:۰۰ بامداد شلنگ اکسیژنی که به بیمار وصل بوده است از دستگاه خارج می شود که بیمار مجددا حالش بدتر شده و باز هم پرستار از نصب مجدد شلنگ اکسیژن امتناع می‌کند و اینکار را وظیفه خدمه می داند و تا لحظه ای که خدمه برای اینکار مراجعه کنند همراه بیمار شلنگ را با دست نگه می‌دارد تا بیمار بتواند نفس بکشد.

بعد از مراجعه خدمه نیز به سختی شیلنگ در جای خود با چسب محکم می شود.

مجددا همراه بیمار به پرستار اطلاع می دهد که لیوان آبی را که به دستگاه مانومتر اکسیژن وصل است خالی است که بازهم پرستار از رسیدگی به موضوع خودداری کرده و از همراه بیمار می خواهد که خود نسبت به رفع مشکل و آب کردن آن اقدام کند.

حوالی ساعت ۴ بامداد بیمار هوشیاری خود را از دست می‌دهد و به حالت بیهوش روی تخت می‌افتد که بعد از چندین بار مراجعه همراه بیمار به پرستار بخش، وی از رسیدگی و حضور بر بالین بیمار خودداری می کند و اعلام داشته که حالت وی طبیعی است و اگر بدتر شد اعلام کنید که در نهایت بعد از چندین مرتبه مراجعه و وخامت حال بیمار پرستار بر بالین وی حاضر می‌شود ولی بعد از گذشت حدود ۲ ساعت از اینکه بیمار تقریبا بی هوش شده است پزشک بر بالین وی حاضر می شود و حتی پزشک اورژانس از رسیدگی به وضعیت بیمار بستری خودداری کرده و به همراه بیمار اعلام می کند که بیمار در بخش بستری است و به من ارتباطی ندارد و در نهایت بعد از اصرارهمراه بیمار وی حاضر به مراجعه به بخش می‌شود.

تمامی این موارد در حالی هست که حدودا دو ساعت بیمار بیهوش روی تخت بوده است تا با تشخیص پزشک متخصص به دلیل پر بودن بخش آی سی یو(ICU) بیمار به سی سی یو (CCU) منتقل می‌شود تا بخش آی سی یو خالی شده و بیمار به آنجا منتقل شود که در نهایت بیمار بعد از چند روز بستری در آی سی یو فوت می‌کند.

حال جای سئوال است که اگر پرستاری به هر دلیل امکان انجام وظایف خود را ندارد چرا مدیریت بیمارستان از وی در شیفت ها استفاده می‌کنند و دیگر اینکه وظیفه پزشک اورژانس و متخصص در اینگونه موارد چیست و چه هنگام باید بر بالین بیمار حاضر شوند و آیا به صورت تلفنی امکان رسیدگی به وضعیت بیمار و تجویز دارو وجود دارد؟

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/events/news-id=32713

7 دیدگاه

رفتن به فرم نوشتن دیدگاه

 1. س

  بیمارستانی که شخصی با مسمومیت غزایی توش فوت کنه اونم یه پسر بچه باید درش روگل بگیرن خدا بخیرکنه

 2. ناشناس

  از یک غسال خانه انتظاری بیش از این نیست ….

 3. بنده خدا

  سلام علیکم.خبر تکان دهنده ای بود. به عنوان شهروند طبسی از خبرنگار محترم طبس نیوز و جامعه خبری طبس خواهشمندم پیگیر این مسئله باشند و مردم طبس را در جریان امور حقوقی و کیفری مسببین این حادثه دردناک قرار دهند.متشکرم

 4. طبسی ساکن...

  اسم اینجا بیمارستان نیس
  اوضاع داره وخیم وخیمتر میشه
  خدا به طبسیا رحم کنه
  که سرشون مثل کبک بردن زیر برف

 5. منصف

  گزارش مشکوک

 6. همشهری

  آفتابه لگن هفت دست …..
  کشتارگاه شهید سید مصطفی خمینی طبس

 7. ناشناس

  سلام
  واقعا جای تاسف هستش این اهمال کاری ، واقعا پرستاران نمیدونن که بیمار تو چه شرایطی هستش
  من مادرم توی خونه بیهوش شده بودن بردیمشون بیمارستان دکتر که کلا عصبانی بود همه مون رو از توی اوژانس بیرون کرد و ما بیرون بودیم دیدیم مادرمون سوار ویلچر دارن سریع میبرن دوویدیم طرفشون دیدیم داشتن خودشون میبردنشون سی تی اسکن اصلا از هیچ کدوم نخواستن بیاسم یششون که گویا وسط راه باز حالشون بد میشه و بر میگردونن تو اوژانس که بعدم دکتر میگه به خاطر استرسه که شما وارد کردین (اصلا ما پیششون نزاشتن باشیم ) بعد هم اصلا متوجه نشدن دلیل بی هوشی هاشون چی بود ، بعد دو روزم مرخص کردن و بازم نگفتن چی بود …

دیدگاه‌ها غیرفعال است.