چاپ این خبر

کشف حجاب وشنای مختلط باز هم در روز عاشورا/ مقابله با هنجارشکنی با اقدام به موقع مردم متدین ازمیغان طبس

کشف حجاب وشنای مختلط باز هم در روز عاشورا/ مقابله با هنجارشکنی با اقدام به موقع مردم متدین ازمیغان طبس
طبس نیوز: 

امسال نیز با روز عاشورا در روستای ازمیغان طبس، کشف حجاب و شنای مختلط توسط یک گروه شخصی صورت گرفت که با اقدام به موقع مردم متدین جلوی این ناهنجاری ها گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خاورستان، سال گذشته و در ماه محرم الحرام بود که گروه‌های توریستی مختلط از مشهد، تهران و خارج از کشور به شهرستان طبس آمده بودند و ضمن بازدید از مناطق گردشگری این شهرستان، در روز تاسوعا و عاشورای حسینی به رقص و پایکوبی و شنای مختلط پرداختند.

امسال نیز هم زمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی یک تور گردشگری در طبس به روستای گردشگری ازمیغان سفر کردند که با تذکر مودبانه مردم این روستا این تورگردشگری در مراسمات عزاداری این روستا شرکت کردند.

اما متاسفانه، روز عاشورای حسینی گروه ۳۰ نفره شخصی به روستای ازمیغان طبس سفر کردند و در این روز و هم زمان با عزاداری مردم طبس در این روز به حرمت شکنی پرداختند.

روز شنبه (تاسوعای حسینی) نیمه شب هم زمان با شب عاشورا عده ای به روستای گردشگری ازمیغان سفر کرده و در حالی که اهالی این روستا با خبر نمی شوند به تفریح و هنجارشکنی می‌پردازند.

این گروه گردشگری، علاوه بر کشف حجاب، به شنای مختلط پرداختند که این سبب ناراحتی مردم عزادار این منطقه شد.

با تذکر اعضای ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر این شهرستان و حضور به موقع مردم این روستا جلوی این ناهنجاری گرفته شده و این گروه گردشگری این روستا را ترک کردند.

امسال با هوشیاری مردم این منطقه جلوی هنجارشکنی هایی که هر ساله در طبس هم زمان با روز عاشورا برگزار می شود گرفته شد و مردم نگذاشتند حرمت امام حسین علیه السلام در روز شهادت این امام همام و یارانشان زیر پا گذاشته شود.

چه خوب است که فرهنگ سازی برای مقابله با چنین تورهای گردشگری که هرساله در روز تاسوعا و عاشورا برگزاری آن باب شده است گرفته شود تا علاوه بر حفظ شعائر اسلامی، در این روز بزرگ که مردم متدین و دین دار این منطقه به عزاداری بپردازند.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/general/news-id=54486

1 دیدگاه

  1. ناشناس

    یکی بر سر شاخه بن می برید

دیدگاه‌ها غیرفعال است.