طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

سید مهدی طلایی مقدم، فرماندار ویژه طبس

معدن «پویش معادن» به شرکت زغالسنگ پروده طبس واگذار شد

معاون استاندار خراسان جنوبی و فرماندار ویژه طبس گفت: معدن «پویش معادن» از شرکت ذوب آهن اصفهان به شرکت زغالسنگ طبس بازگشت و معدن مجدد توسط شرکت زغالسنگ طبس راه اندازی و نیروها جذب می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، سیدمهدی طلائی‌مقدم که صبح امروز به پایتخت سفر کرده است از دیدارش با مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور و مدیرعامل ذوب آهن اصفهان جهت بررسی مشکل معدن تعطیل شده پویش معادن خبر داد.

فرماندار ویژه طبس گفت: در این جلسه که با حضور مدیرعامل زغالسنگ طبس و رئیس اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی طبس برگزار شد بازگشت پویش معادن از ذوب آهن اصفهان به شرکت زغالسنگ طبس مصوب شد.

وی افزود: حقوق کارگرانی که حق و حقوق خود را دریافت نکرده اند تا پایان آذرماه توسط ذوب آهن اصفهان پرداخت خواهد شد.

طلائی‌مقدم بیان کرد: حق و حقوق کارگرانی که برای این معدن بکار گرفته شوند از دی‌ماه به عهده شرکت پیمانکاری طرف قرارداد زغالسنگ طبس می‌باشد.

وی تاکید کرد: معدن حداکثر دی‌ماه سال جاری مجدد توسط شرکت زغالسنگ طبس راه‌اندازی و نیروها جذب می شوند.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: کارشناسی میزان سرمایه‌گذاری که تا این تاریخ توسط ذوب آهن صورت گرفته توسط کارشناس مرضی‌الطرفین انجام و به طرفین ابلاغ می شود.

وی افزود: کارشناسی قرارداد قبلی نیز کارشناس مرضی‌الطرفین انجام و اختلاف مبلغ این دو بند به حساب فی‌مابین این دو شرکت منظور خواهد شد.