طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

جهادی دندانپزشک

بخش دندان پزشکی در بیمارستان طبس راه اندازی می‌شود

ریاست شبکه بهداشت و درمان طبس گفت: تجهیزات رادیوگرافی دهان و دندان، تاچند روز آینده به بیمارستان طبس می رسد.

به گزارش طبس‌نیوز، چندی پیش پیامی از سوی مخاطبین در انتقاد از خدمات دندانپزشکی از جمله مورد ذبل به دستمان رسید.

سلام، برای گرفتن عکس دندان نه بیمارستان و نَه ۹ مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان، هیچ کدام پاسخگو نیستند.

فقط درمانگاه تامین اجتماعی که آن هم به غیر از بیمه تامین اجتماعی، تمامی دفترچه های بیمه با هزینه نرخ آزاد محاسبه می شود.

چرا باید برای رادیوگرافی دندان (عکس دندان) برای یک شهرستان چند ده هزارنفری فقط درمانگاه تامین اجتماعی پاسخگو باشد!؟

آن هم درحالیکه این درمانگاه نیز هیچ بیمه ای جز بیمه تامین اجتماعی را قبول نمی کند و هرکس که عکس دندان دارد باید هزینه آن را با نرخ آزاد پرداخت کند.

درحالیکه تا سال ۹۰ درمرکز بهداشتی درمانی شماره یک که حالا به مرکز خدمات جامع سلامت کوثر تغییر نام داده واقع درکوچه پشت پمپ بنزین خیابان نواب این خدمت ارائه می شد وتاچندی قبل در دارالشفای
حضرت ابوالفضل(ع)هم امکان عکس گرفتن از دندان فراهم بوده ، در مرکز شماره یک با بازنشسته شده نیروی مربوطه ودر دارالشفا با عنوان کمبود نیرو،این خدمت متوقف شده است.

متاسفانه سرپرست مرکز بهداشت که خود دندانپزشک است تا کنون هیچ اقدامی در جهت تجهیز مراکز خدمات جامع سلامت به امکانات وتامین نیروی انسانی برای فراهم شدن رادیو گرافی دندان انجام نداده است.

مردم درحال حاضر چاره ای جزصرف هزینه و تحمل نوبت های طولانی انتظار ندارند.

تجهیزات رادیوگرافی دهان و دندان، تاچند روز آینده به بیمارستان طبس می رسد

در پی گلایه ی مردمی از محدودیت امکانات رادیو گرافی دندان و هزینه های بالای داندانپزشکی در شهرستان طبس، طی مصاحبه ای تلفنی با ریاست شبکه بهداشت و درمان، موضوع را جویا شدیم.

دکتر وحید رضا گازرانی در این خصوص گفت: از روز پنجشنبه گذشته پیگیری ها انجام شده و تجهیزات تا چند روز آینده در بیمارستان مستقر و این خدمات به مردم ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد، از نظر مکان و پزشک کمبود و مشکلی نداریم و به محض تامین تجهیزات این کار انجام خواهد شد.

وی همچنین افزود: در صدد هستیم بخش دندان پزشکی در بیمارستان داشته باشیم تا مردم بتوانند در این بخش از تعرفه های دولتی استفاده کنند.

گازرانی خاطر نشان کرد: در نظر داریم، غیر از بیمارستان، در مرکز بهداشت شماره ۲ هم این خدمات به مردم ارائه شود .

ریاست شبکه بهداشت و درمان طبس همچنین، شایعه بسته بودن آزمایشگاه بیمارستان که در فضای مجازی منتشر شده است را به کلی تکذیب کرد و گفت: این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد.