طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

فرماندار ویژه طبس، سیدمهدی طلائی مقدم

صنعت گردشگری طبس در مسیر تحول

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت: برای امسال همه کمک کردند و خواستند و تصمیم گرفتند که در حوزه گردشگری تحولی ایجاد شود و شد.

به گزارش طبس نیوز، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان طبس با اشاره به حوزه گردشگری در سال ۹۷ گفت: برای امسال همه کمک کردند و خواستند و تصمیم گرفتند که در حوزه گردشگری تحولی ایجاد شود.

سید مهدی طلائی مقدم با بیان اینکه شرط اول گردشگری، همصدایی است، افزود: اسکان گردشگردان از یک شب در سال ۹۷ به دو شب رسید و همه باید کار کنیم تا بتوانیم جذب توریست داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر تفاوت های این حوزه توزیع عادلانه پول در موارد مختلف از جمله صنایع دستی، بازار و غیره است و باید تلاش کرد آمار گردشگری را از لحاظ کمی و کیفی خدماتی که ارائه می‌شود تقویت کرد.

فرماندار ویژه طبس تصریح کرد: توریست و گردشگر برای آشنایی با آداب و رسوم یک منطقه می آید و به آن نیز احترام می‌گذارد، گرچه نقدهایی برای ورود برخی افراد وارد است اما نباید بخاطر آن یک درصد فرصت را از دست بدهیم.

وی عنوان کرد: شاید در سال آینده در این جایگاه از جذب گردشگر نباشیم چرا که رسیدن به این جایگاه ۳۰ درصد و فعالیت در آن ۷۰ درصد کار است.

طلائی مقدم تاکید کرد: وفاق، همدلی و مطالبه گری باید نهادینه و تقویت شود.

معاون سیاسی اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس نیز در این جلسه گفت: بانوان در سال ۹۶ عملکرد درخشانی به خصوص در بخش های فرهنگی و ورزشی داشتند و امسال نیز باید تقویت شوند.
سعید برقی افزود: ظرفیت های بسیار عالی در بانوان وجود دارد که در برخی موارد بهتر از آقایان هستند که این موارد برای حسن تدبیر شهرستان باید رصد و استفاده شوند.

راضیه زجاجی مشاور معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و دبیر کمیسیون بانوان شهرستان طبس نیز به جایگاه اجتماعی بانوان تاکید کرد و مشکلات مختلف این حوزه را بیان کرد.

خبرنگار: نجفی ۱۰۱