طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

zanjani

امام جمعه موقت طبس: دولت و مجلس قانون تقسیم مالیات را بازنگری کنند

امام جمعه موقت طبس گفت: گرچه ممکن است تجمیع و توزیع مالیات در بین شهرستان‌ها بر اساس جمعیت عادلانه باشد اما ممکن است فقط جمعیت ملاک درستی نباشد و شهرستان هایی همچون طبس متضرر می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری طبس‌نیوز، حجت الاسلام محمدجواد زنجانی طبسی در خطبه های نماز جمعه طبس با اشاره به روز مالیات گفت: طبق مصوبه دولت در سال ۹۶ مالیات‌ها در مرکز استان تجمیع و بر اساس جمعیت بین شهرستان ها تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: طبق برآورد مسئولین و کارشناسان شهرستان طبس رتبه دوم پرداخت مالیات خراسان جنوبی را داراست اما پرداختی به شهرستان می‌شود کمتر است که این درست نیست.

امام جمعه موقت طبس تصریح کرد: از یک بُعد که نقاط محروم در استان بهره مند می‌شوند خوب است اما باید مسئولین توجه داشته باشند که برخی از شهرستان های دیگر که جمعیت بیشتری دارند بعضی از محصولات کشاورزی آنها نظیر زعفران از مالیات معاف است و چون جمعیت بیشتری دارند مالیات بیشتری می‌گیرند.

وی گفت: نیاز دارد مجلس و هیات دولت در این قانون بازنگری کنند، در یک بُعد عدالت رعایت می‌شود اما در ابعاد دیگر بعضی شهرها مثل طبس ضرر می‌کنند.

وی افزود: از مسئولین استان تقاضا کردیم از جاهای دیگر این مورد را جبران کنند.

حجت الاسلام زنجانی طبسی با بیان این که موضوعاتی راجع به خطوط راه آهن و قطارهای مسافری مطرح است افزود: مدیرکل راه آهن شرق یکی از نیروهای انقلابی، متعهد و متخصص است با ایشان گفتگو کردم و نامه ای برای پیگیری این موضوعات نوشته اند و به جد پیگیر هستند.

وی ادامه داد: در مورد تغییر مسیر قطارها، ۱۵ کیلومتر از مسیر قطار به دلیل طوفان های شن بسیار خطرناک بوده و نیاز به بازسازی داشته و پنج کیلومتر آن تاکنون بازسازی شده است و مردم اگر صبر داشته باشند باقی مسیر نیز بازسازی خواهد شد.

وی در مورد قطار طبس به مشهد گفت: بحث لکوموتیوها و تعمیر آنها مطرح است که ممکن است فقط مربوط به شهر ما نباشد ان شاءالله با تعمیر لکوموتیوها به خط بازمی‌گردند و مردم به شایعات توجه نکنند.

امام جمعه موقت طبس بیان کرد: در موضوع ورزش در شهرستان طبس حرکت های خوبی در حال انجام است که حتما باید هیات های ورزشی به ارزش ها هم توجه داشته باشند.

وی افزود: در موضوع دو میدانی، هیات این رشته تاسیس شده و در انتخابی المپیک شهرستان طبس در سطح کشور مقام چهارم را کسب نمود.

حجت الاسلام زنجانی طبسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهور گفت: این نامه به دلیل موضع های بسیار خوبی رئیس جمهور بود که در قلب اتحادیه اروپا در مقابل رژیم صهیونیستی و عدم خرید نفت ایران گرفتند.

وی ادامه داد: نامه دوم امروز توسط مقام معظم رهبری به ریاست جمهور بود که این نامه درباره ارز، سکه، گرانی و نگرانی‌هایی که مردم دارند بود.

امام جمعه موقت طبس افزود: مقام معظم رهبری این نامه فرمودند که آقای رئیس جمهور گزارشی دقیق به بنده ارائه کنند.

وی گفت: آمریکا پروژه ها و پروسه هایی برای براندازی نظام دارد که از اول انقلاب یکی یکی دارد اجرا می‌کند.

حجت الاسلام زنجانی طبسی بیان کرد: در دهه ۶۰ پروسه براندازی شامل به رگبار بستن مردم توسط ساواکی‌ها، تحریک قومیت‌ها، حمله نظامی به ایران که در صحرای طبس به شکست منجر شد، تحریم اقتصادی در سال ۵۹ که تاکنون ادامه دارد، پروژه کودتا و حمله صدام به ایران می‌شد.

وی ادامه داد: این پروسه در دهه ۷۰ با فتنه سال ۷۸ که یک هفته طول کشید ادامه یافت و در دهه ۸۰ مهمترین پروژه ای که آمریکا برای براندازی نظام اجرا کرد، فتنه ۸۸ بود که فتنه ای گسترده تر بود.

امام جمعه موقت طبس افزود: فتنه ۸۸ با رمز «تقلب در انتخابات» صورت گرفت که این تقلب هیچگاه اثبات نشد و مردم در ۹ دی‌ماه پس از ۸ ماه فتنه، بساط فتنه و فتنه گران را جمع کردند.

وی گفت: در دهه ۹۰ با فضای مجازی وارد شدند و عده ای که در طرح آمریکا کار می‌کردند با ماسک سلبریتی‌ها جلو آمدند.

وی ادامه داد: سلبریتی‌ها را با فضای مجازی را توام کردند و به جان مردم انداختند، این چهره‌ها در مراسمات و جشن‌ها احساسات جوانان را تحریک کردند و فضای مجازی نیز به کمک آنها آمد.

خطیب جمعه طبس تصریح کرد: اصولا سلبریتی ها سیاسی نیستند اما اگر به سیاست ورود پیدا کنند یقیقنا بازیچه قرار می‌گیرند که شد و با فضای مجازی قطعه ای از پازل براندازی را اجرا کردند.

وی یادآور شد: همین کسانی که سوت و کف زدند و از چهره هایی حمایت کردند حالا کمپین میزنند که ما پشیمانیم و دولت باید کنار برود که این همان سیاست استعماری و نفوذ آمریکا در براندازی نظام است.

حجت الاسلام زنجانی طبسی بیان کرد: مردم، جوانان و متدینین در مسائل اجتماعی حتما به کسانی که صاحب نظر هستند مراجعه کنید و نه این افرادی که خودشان را هم نمی‌توانند حفظ کنند.

وی گفت: امروز آمریکا جنگ تمام عیار اقتصادی را علیه ایران به راه انداخته است و همانطور که در دوران دفاع مقدس در بسیج نام نویسی کردیم، باید در بسیج سازندگی، مشارکت و مقاومت اقتصادی همراه با حمایت از کالای ایرانی کنیم.