طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

امامزاده طبس

امامزاده طبس و آبگرم فردوس؛ رتبه های برتر بازدیدکنندگان نوروزی

آستان مبارک امامزاده حضرت حسین بن موسی الکاظم طبس(ع) و آبگرم معدنی فردوس تاکنون بیشترین بازدیدکنندگان نورورزی را در استان به خود اختصاص داده اند.

طبس نیوز:آستان مبارک امامزاده حضرت حسین بن موسی الکاظم طبس(ع) و آبگرم معدنی فردوس تاکنون بیشترین بازدیدکنندگان نورورزی را در استان به خود اختصاص داده اند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با اشاره به این مطلب افزود: هر کدام از شهرستان‌ها پنج جاذبه شاخص گردشگری را به منظور بازدید مسافران نورورزی به صورت ویژه همراه با راهنما و برپایی چادر و… بهمرکزاستاناعلام کرده‌اند.

علی شریعتی منش با بیان اینکه آمارهای بازدیدکننده‌های نوروزیاز این مراکز به اطلاع عموم می‌رسد، افزود: لذا آمارهای بازدیدکنندگان از سایر اماکن گردشگری به صورت دقیق ارائه نمی‌شود.

وی از وجود بیش از ۵۰ راهنما مسافران نوروزی در سطح جاذبه‌های گردشگری استان خبرداد و افزود: باغ و امارت اکبریه، ارگ کلاه فرنگی، مدرسه شوکتیه، آبگرم معدنی فردوس، موزه مردم‌شناسی تون و… از اینجاذبه‌ها است.

شریعتی آستان مبارک امامزاده حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس و آبگرم معدنی فردوس را پر بازدید‌ترین اماکن و جاذبه‌های میراث فرهنگی از ۲۹ اسفند ماه تاکنون ذکر و تصریح کرد: از ۲۹ اسفند ماه سال گذشته تا سوم فروردین حدود ۵۰۰ هزار بازدیدکننده از مراکز گردشگری و جاذبه‌های استان بازدید کردند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی از وجود ۱۴ موزه فعالوچندین سیاه چادردر سطح استان خبرداد و یادآورشد: ۱۵ بازارچه صنایع دستی با ۸۵ غرفه به منظور معرفی آثار صنایع دستی استان به روی مسافران و بازدیدکنندگان نوروزی گشایش یافته است.

شریعتی اجرای مراسم شترسواری، آیین‌ها و موسیقی سنتی در ایام غیر فاطمیه، مراسم کف زنی و ارائه عذاهای سنتیبهمسافرانوگردشگرانرا از دیگر برنامه‌ها این سازمان در این نوروز ذکر کرد.