طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

طبس نیوز

امام حسین(ع) از موضع قدرت و عزت با عمرسعد مذاکره کرد/ مذاکره با آمریکا آخرین اتمام‌حجت

استاد حوزه و دانشگاه گفت: به کوری چشم آمریکا قدرت اول منطقه شده‌ایم و انشاءالله اگر پای حسین بایستیم قدرت اول جهان خواهیم بود.

خبر طبس:استاد حوزه و دانشگاه گفت: به کوری چشم آمریکا قدرت اول منطقه شده‌ایم و انشاءالله اگر پای حسین بایستیم قدرت اول جهان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس،حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه  و دانشگاه روز سه‌شنبه طی سخنانی در جمع تجمع‌کنندگان تهرانی در مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان با بیان اینکه مردم ما مردم هوشیاری هستند که بعد از گذشت چند سال هیچ وقت یزید زمان و حسین زمان را فراموش نکرده و نمی‌کنند، گفت: چطور بعد از این همه پیشرفت می‌توان ۱۳ آبان را به خاطر عاشورا فراموش کرد، عاشورای امسال از هر سال دیگری استکبارستیزتر و ۱۳ آبان نیز از هر سالی عاشورایی‌تر است.

وی افزود: امروز اگر ۱۳ آبان نبود، در نوحه‌هایمان نیز شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار سر می‌دادیم، چون استکبار فهمیده است که جلوی ما را به مانند یزد و شمر بگیرد. فهمیده است که همانگونه که فاطمه (س) و حسین (ع) را محاصره کرد، امروز نیز باید شیعیان و سنی‌ها را محاصره و سر از بدن آنان جدا کنند تا پیشرفت مقاومت را بگیرد اما من می‌گویم که ما اکنون ۷۲ تن نیستیم، ۷۲ میلیون نیز نیستیم؛ ما بیش از اینها هستیم.

پناهیان با طرح این سوال که چگونه می‌توانیم در روز عاشورا شعار مرگ بر استکبار را فراموش کنیم که در منطقه شاهدیم این همه سر از بدن جدا می‌شود و هزاران کودک توسط تروریست‌ها به خاک و خون کشیده می‌شود؟ تصریح کرد: امروز اگر ۱۳ آبان هم نبود، عاشورای ما استکبارستیزتر می‌بود. امروز عاشورای ما علنی شده و جوانان مسلمان و غیرمسلمان مقابل تروریست‌ها ایستاده‌اند و از حرم حضرت زینب (س) در سوریه و از کربلای حسین (ع) در عراق دفاع می‌کنند و می‌گویند حسین (ع) فرزند پیغمر (ص) ماست.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: امروز همین مستکبرینی که روزی علنی از تروریست‌ها حمایت می‌کردند، می‌بینیم که دیگر رویشان نمی‌شود علنی از آنان حمایت کنند و پنهانی و ذلیلانه از تروریست‌ها در منطقه حمایت می‌کنند. ما استکبار را فراموش نخواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مذاکره کنندگان هسته‌ای کشورمان گفت: به دولتمردان و مذاکره‌کنندگان عرض می‌کنم وقتی حسین (ع) با عمر سعد صحبت می‌کرد، از موضع قدرت صحبت می‌کرد و هیچ انفعالی را از امام حسین در برابر عمر بن سعد مشاهده نکردیم. لشکریان یزید هزاران نفر بودند اما امام حسین با قدرت مقابل آنها صحبت می‌کرد. من می‌گویم امروز مستکبرین دچار ضعف هستند و در برابر دولت ضعیف و خبیثی مثل آمریکا نباید دولتمردان ما از موضع ضعف برخورد کنند. وظیفه عاشورایی مذاکره‌کنندگان ما این است که از حسین یاد بگیرند که محکم در برابر دشمنی که در حال مرگ است، سخن بگویند و در زبان دیپلماسی نیز با این موجودات نجس که خون مردم منطقه از دندانهای آنان می‌چکد، با قدرت صحبت کنند و بگویند اگر ما با تروریست‌های آدم‌خوار هم‌ گفت‌وگو کنیم، با آنها کنار نخواهیم آمد و هر کس این کار را انجام دهد، ننگ ابدی بر پیشانی او خواهد ماند.

پناهیان با بیان اینکه اگر یک ماموری را به یک منطقه سخت و صعب‌العبور می‌فرستند، به او حقوق مضاعفی می‌دهند و امروز نیز باید به وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده حقوق مضاعفی داده شود چراکه با وحشی‌ها در حال گفت‌وگو هستند، گفت: باید به مذاکره‌کننده‌هایمان که به عنوان نمایندگان این سرزمین قدرتمند با طرف‌هایشان مذاکره می‌کنند، حقوق مضاعف پرداخت شود چراکه با وحشی‌های دنیا مذاکره می‌کنند و این وحشی‌ها بدانند که اگر در این گفت‌وگوها بر سر عقل نیایند، به دست سربازان خود در دنیا و منطقه نابود خواهند شد.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌های خبیث فکر نکنند از این گفت‌وگوها می‌توانند برای خود آبرویی تهیه کنند و اگر دولتمردان ما با آمریکایی‌ها گفت‌وگو می‌کنند، بفهمند که این آخرین اتمام حجت است و این اباالفضلی‌ها، علمداری‌ها و مریدان پیغمبر (ص) منتظر فرمان عاشورایی هستند تا همه آنها را نابود کنند و ایران اسلامی تا انتقام خون‌های ریخته شده مظلومان در دنیا را نگیرد، از پای نخواهد نشست.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: سخن دردمندانه و عزتمندانه من در میان جمع عزاداران با مردم منطقه است که هر روز کشته شدن فرزندان خود را به دست تروریست‌ها مشاهده می‌کنند. مردم منطقه بدانند ایران اسلامی هیچ وقت مظلومان دنیا را فراموش نخواهد کرد و انتقام خون حسین را چیزی جز ریشه‌کن کردن ظلم در عالم نمی‌داند و این گفت‌وگوها بین نمایندگان ما و دولت استکبار و خون‌آشامی چون آمریکا برای نجات عالم بوده و این گفت‌وگوها فرجامی جز رسوایی استکبار جهانی در پی نخواهد داشت و ما مثل همیشه در کنار مظلومین خواهیم ماند. هرچند می‌دانیم که این گفت‌وگوها در سرنگون کردن استکبار جهانی نتیجه‌ای ندارد و این جهاد مظلومانه مردم منطقه است که استکبار جهانی را نابود خواهد کرد.

پناهیان با بیان اینکه انتظار از دولتمردان ما این است که اباالفضل‌گونه مذاکره کنند و غیرت اباالفضل را فراموش نکنند، گفت: مردم منطقه، زرتشتی‌ها، سنی‌ها، آشوری‌ها همه مرید اباالفضل‌ هستند. مردم بدانند که باید راه اباالفضل ادامه پیدا کند وقتی شمر امان‌نامه‌ای برای اباالفضل داد و حضرت اباالفضل با اجازه امام حسین با شمر گفت‌وگو کرد اما هیچ‌گاه به لشکر حسین خیانت نکرد. شمر با صدای مظلومانه به سوی حضرت عباس گفت که تو فامیل من هستی من حاضرم که به تو امان‌نامه بدهم و به سمت ما بیا و علیه حسین بجنگ. که اباالفضل در پاسخ ۴ بار از کلمه لعن استفاده کرد و فرمود تو ملعون برای آن معلون می‌خواهی از من پیمان بگیری که من با معلونین همکاری کنم؟ و آنچنان جواب دندان‌شکنی به شمر داد که شمر در موقع بازگشت گفت برای خیمه‌ها نگهبان بگذارید آن اباالفضلی که من دیدیم تا آخرین نفس برای حسین می‌جنگد و انشاءالله ما و دلتمردانمان اباالفضلی عمل خواهیم کرد و این غیرت عباس را فراموش نکنند و از این غیرت فاصله نگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از فردی که قیام امام حسین (ع) را غیرعقلانی عنوان کرده، خطاب به او گفت: چگونه قیام امام حسین را احساساتی عنوان می‌کنید؟ آیا عاشورا بدون عقل بود که بعضی‌ها یاوه‌سرایی می‌کنند و می‌گویند بعد از عاشورا ائمه عقلانی و با محاسبات عقلی عمل کردند. یعنی حسین در عاشورا با محاسبات عقلی رفتار نکرد؟! آیا عقلانی نبود که حسین از خانه خود خارج شد و فرمود “وقتی که آنها می‌خواهند در خانه‌ام سر از بدنم جدا کنند، چرا به میدان نبرد نروم و سر از بدنم جدا نکنند”؛ آیا راه دیگری جز شهادت برای امام حسین (ع) وجود داشت؟

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این مطلب که کسانی که بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال یاوه‌سرایی می‌کنند و می‌گویند که رفتار امام حسین (ع) عاقلانه نبود و عاشقانه رفتار کرد، گفت: اینها شعور ندارند که بفهمند که کربلا و عاشورا هم به منطق  و هم به عشق امام حسین ارتباط داشت و از این دو جدا نبود.

پناهیان ادامه داد: کسانی که شعور این را ندارند که بدانند عقل و عشق در کربلا آمیخته بود، قطعا به عقلانیت حسین و ملت توهین می‌کنند و دولتمردان ما به توهین‌کنندگان به ملت و حسین میدان ندهند.

وی با بیان اینکه امروز عقل می‌گوید که مقابل منافع استکبار بایستیم و ذره‌ای عقب‌نشینی کنیم، ذلیل خواهیم شد، گفت: عقل می‌گوید به خاطر فتنه‌های فتنه‌گران ۸۸ دشمن امروز جرات و جسارت محاصره اقتصادی علیه ایران به خود داده است و اگر دشمن ما را محاصره اقتصادی کرده و فشار می‌آورد، به خاطر این است که به بعضی از انسان‌های ضعیف سیاسی چشم دوخته است و اگر این عناصر سیاسی ضعیف در کشور نابود شوند استکبار در مقابل ما زانو خواهد زد.

به گفته پناهیان، عقل به ما می‌گوید تا مشت محکم بر دهان دشمن خونخوار زده نشود، دست از توطئه علیه ملت و کشورمان برنخواهد داشت و اگر کسی که عقل ندارد، حق تنفس را در فضای سیاسی این کشور نخواهد داشت و عقل به ما می‌گوید که محکم در برابر استکبار بایستیم و عقل به ما می‌گوید جامعه ما قدرت مقابله در برابر محاصره اقتصادی دشمن را دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: اگر ما ۳۰ سال پیش می‌گفتیم که قدرت اول منطقه خواهیم بود و عده‌ای به نادانی به این گفته ما می‌خندیدند، امروز می‌بینند که به کوری چشم آمریکا قدرت اول منطقه شده‌ایم و انشاءالله اگر پای حسین بایستیم، قدرت اول جهان نیز خواهیم بود.

منبع:تسنیم