چاپ این خبر

کسب ۳ سکوی جهانی برای ایران افتخار بزرگی است/ در بازی‌های پاراآسیایی رکوردهای بهتری ثبت می‌کنم

کسب ۳ سکوی جهانی برای ایران افتخار بزرگی است/ در بازی‌های پاراآسیایی رکوردهای بهتری ثبت می‌کنم
طبس نیوز: 

نایب قهرمان رقابت‌های جهانی دوومیدانی معلولین گفت: اینکه ۳ سکوی ماده پرتاب نیزه به ایران رسید، اتفاقی کم نظیر و ارزشمند است.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد خالوندی، رکورددار ماده پرتاب نیزه در کلاس F57، موفق به کسب مدال نقره از مسابقات جهانی لندن شد. وی در این باره گفت: خدا را شکر می‌کنم که ۳ سکوی این ماده به ایران رسید که اتفاقی کم نظیر و ارزشمند است. این اتفاق یک بار دیگر در سالهای گذشته برای کشورمان به ثبت رسیده و خوشحالم در دومین تجربه این رویداد من هم سهیم بودم.

خالوندی افزود: رکورد پرتاب نیزه در کلاس F57 در اختیار من است، اما در این مسابقات به دلیل اینکه پس از پارالمپیک ریو مدتی از میادین دور بودیم، افت رکورد طبیعی است. از طرفی داوری به شدت سختگیرانه انجام شد به طوری‌که برای پاپی ۴ خطا، برای من ۲ خطا و برای حیدری ۳ خطا ثبت شد، اما با این حال تلاش می‌کنم در بازی‌های پاراآسیایی و مسابقات پیش رو رکورد بالاتری را ثبت کنم.

دارنده نشان طلای بازی‌های پارالمپیک ریو گفت: از بهرامی، مربی خوبم تشکر کنم و جایگاه امروز را مدیون تلاش‌ها و راهنمایی‌های او هستیم. در واقع حسی که از تصاحب این ۳ سکو برای ایران داشتم، مشابه این بود که ۳ طلا به صورت همزمان بدست آمده و برایم فرقی نداشت که در جایگاه دوم هستم یا اول. همینکه در اتفاقی بی نظیر تنها پرچمی که بالا می‌فت، پرچم مقدس کشورمان بود، خدا را شکر می‌کنم و خوشحال هستم.

خالوندی تصریح کرد: پاپی از ملی‌پوشان جوان و خوش آتیه کشورمان است که توانست با رکورد ۴۴ متر و ۸۷ سانتی‌متر در جایگاه اول قرار گیرد. اختلاف رکورد من و حیدری نیز بسیار کم و در حد ۵۰ سانتی‌متر بود، اما مهم این است که توانستیم به لطف خدا هر ۳ جایگاه را بدست آوریم و امیدوارم این اتفاق در مسابقات آتی نیز دوباره تکرار شود.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/iran-and-world/news-id=48865