طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

نامه کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی تیراندازی در خصوص ریاست هاشمی

کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی تیراندازی نظر خود را در خصوص ریاست این فدراسیون اعلام کرد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سال گذشته سیدمهدی هاشمی با رأی دیوان عدالت اداری و تصمیم وزارت ورزش از ریاست فدراسیون تیراندازی برکنار و در نهایت در تاریخ ۲۰ تیرماه امسال علی دادگر به عنوان رئیس جدید انتخاب شد.

۲ سال پیش علی دادگر در زمان انتخابات فدراسیون تیراندازی به ۲ شغله بودن هاشمی اعتراض کرد که دیوان بعد از ۲ سال رأی به برکناری هاشمی داد. این در حالی است که در تاریخ ۱۸ تیرماه دقیقاً ۴۸ ساعت قبل از انتخابات فدراسیون تیراندازی دیوان عدالت اداری در حکمی جدید رأی قبلی خود را نقضر و اعلام کرد هاشمی همچنان رئیس فدراسیون است.

در جریان این اتفاقات فدراسیون جهانی تیراندازی با ارسال نامه‌ای به کمیته ملی المپیک خواستار توضیح و شفاف‌سازی در این باره شد که کمیته ملی المپیک اعلام کرد این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد. بعد از گذشت چندین ماه و با اعلام رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ادامه فعالیت هاشمی، کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی تیراندازی هاشمی را به عنوان رئیس جدید این فدراسیون دانست.

به گزارش طبس نیوز به نقل از فارس، در انتخابات فدراسیون تیراندازی که ۲۰ تیرماه انجام شد نماینده‌ای از کمیته ملی المپیک حضور نداشت تا این شائبه به وجود بیاید که کمیته انتخابات فدراسیون تیراندازی را قبول ندارد.