چاپ این خبر

پیدا شدن سلاح‌های آمریکایی و انگلیسی در سوریه حمایت آنها از تروریست‌ها را ثابت می‌کند

پیدا شدن سلاح‌های آمریکایی و انگلیسی در سوریه حمایت آنها از تروریست‌ها را ثابت می‌کند
طبس نیوز: 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، پیدا شدن سلاح‌های شیمیایی آمریکایی و انگلیسی در سوریه، حمایت آنها از تروریست‌ها را ثابت می‌کند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»،  "ماریا زاخاروا" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که پیدا شدن تسلیحات شیمیایی تولید شده در آمریکا و انگلیس در خاک سوریه این مسئله را تایید می کند که کشورهای غربی مستقیما یا غیرمستقیم از تروریستها حمایت می کنند.

"فیصل مقداد" معاون وزیر امور خارجه سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد که در انبارهای تسلیحاتی گروهای تروریستی در این کشور، سلاحها و مهمات حاوی مواد سمی و شیمیایی تولید شده در کارخانه های انگلیسی و آمریکایی کشف شده است.

زاخاروا در یک مصاحبه رادیویی در این رابطه گفت: «اکنون بعد از سالهای زیادی که از آغاز جنگ در سوریه می گذرد، شواهد عینی دیگری پیدا شده که بارها و بارها در سطوح مختلف از آن صحبت به میان آمده بود و آن این واقعیت است که بله، کشورهای غربی و  برخی قدرتهای منطقه ای بطور مستقیم یا غیرمستقیم و از طریق واسطه، گروههای تروریستی و افراطی در خاک سوریه را تجهیز نظامی کرده و بدتر از آن سلاحهای ممنوعه برای آنها ارسال می کنند. البته همه دیگر می دانند که تروریستها کمکهای دیگری، از جمله حمایت مالی و اطلاعاتی هم از سوی برخی کشورهای غربی دریافت می کنند.»  

این دیپلمات روس یادآور شد که شواهد و اطلاعات عینی بدست آمده است که تروریستها در خاک سوریه از سلاحها، منابع و پول کشورهایی استفاده می کند که مدعی پایبندی به اصول دموکراسی و قوانین بین المللی هستند، ولی در عمل گروههای تروریستی را به همه ضروریات لازم برای مبارزه مسلحانه در خاک یک کشور مستقل، یعنی سوریه، تجهیز می کنند.

وی افزود: «این مسئله ای است که بارها از سوی مقامات دمشق، روسیه و کارشناسان بین المللی گفته شده است  و حتی اطلاعاتی در این رابطه به سازمان ملل متحد ارائه شده و در جریان مذاکرات دوجانبه، برای مثال بین روسیه و آمریکا، نسبت به این مسائل هشدار داده شده است.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین تاکید کرد که اظهارت جنگ افروزانه واشنگتن که در پیونگ یانگ هم به آنها پاسخ مشابه داده می شود، بسیار خطرناک بوده و در صورت تحقق، به یک مشکل جهانی تبدیل خواهد شد.

به گفته ماریا زاخاروا، بحث و جدال پیرامون شبه جزیره کره، بازی خطرناکی بین واشنگتن و پیونگ یانگ است که همه را نگران کرده، برای اینکه این بازی قدرتنمایی پیرامون سلاح هسته ای بوده و بسیار جدی است و در صورت تحقق سخنان جنگ افروزانه دو طرف، این مشکل دیگر در سطح منطقه باقی نمانده و به یک مشکل جهانی تبدیل خواهد شد.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/iran-and-world/news-id=50981