چاپ این خبر

زیباترین مسجد کشور/تکریم روز جهانی مسجد در «مسجد نصیرالملک» شیراز

زیباترین مسجد کشور/تکریم روز جهانی مسجد در «مسجد نصیرالملک» شیراز
طبس نیوز: 

همزمان با فرا رسیدن روز جهانی مسجد، همایش «نقش مسجد در رونق گردشگری مذهبی سومین حرم اهل بیت (ع)» در مسجد نصیرالملک شیراز برگزار می‌شود.

تکریم روز جهانی مسجد در زیباترین مسجد کشوربه گزارش طبس نیوز به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان از شیراز، در آستانه فرا رسیدن ۳۱ مردادماه، روز جهانی مسجد، همایش «نقش مسجد در رونق گردشگری مذهبی سومین حرم اهل بیت (ع)» در زیباترین مسجد فارس برگزار می‌شود.

این مراسم ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۳۰ مردادماه در مسجد نصیرالملک یکی از مساجد تاریخی شیراز برزگزار خواهد شد که در این برنامه همچنین واحد گردشگری، مذهبی و بین‌المللی این مسجد موقوفه نیز افتتاح خواهد شد.

مسجد نصیرالملک، معروف به مسجد صورتی، از دیدگاه کاشی‌کاری ارزنده‌ترین مسجد ایران و از نظر ساختما‌ن‌سازی به ویژه کاشی‌کاری و مقرنس بی‌مانند است.   البته زیبایی این مسجد تنها به معماری آن نیست، بلکه به هفت رنگ درخشانی که از تابش نور خورشید در شبستان‌های این مسجد در هنگامه ظهر پدیدار می‌شود به طوری که این مسجد را از زیباترین مسجد ایران نامیده‌اند و تماشای آن با شیشه‌های رنگی، طاق‌های بلند و کاشی‌کاری‌های زیبایش، یکی از آرزو‌های هر جهانگردی به حساب می‌آید.

 

 

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/iran-and-world/news-id=51276