طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

دانش آموزان البرزی ۱۵مقام جهانی در محاسبات ذهنی ریاضی کسب کردند

کرج – ایرنا-مدیراجرایی مرکز آموزش محاسبات ذهنی و چرتکه ای ‘ UCMAS ‘ ایران در البرز گفت: دانش آموزان این استان موفق به کسب ۱۵مقام جهانی در محاسبات ذهنی ریاضی و چرتکه ای ۲۰۱۷ شدند.

سمیه غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسابقات جهانی ریاضی و چرتکه ای ‘UCMAS 2017’ یکشنبه و دوشنبه این هفته به مدت ۲ روز در کوالالامپور مالزی با حضور منتخبین ۷۵ کشور دنیا برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه دانش آموزان ایرانی در بیست و دومین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای ‘ UCMAS’ با برترین دانش آموزان این رشته از سراسر جهان در سطوح مختلف به رقابت پرداختند، اظهار کرد: از مجموع تیم ۳۵ نفره دانش آموزی البرز، شهریار و ملارد درمسابقات کشوری ، ۱۵ نفر موفق به کسب جواز شرکت در رقابت سنگین جهانی محاسبات ذهنی و چرتکه ای شدند.
وی بیان کرد: در سطح المنتری آ، رامتین رباط جزی کلاس دوم از دبستان نیکان۲ آموزش و پرورش ناحیه۳ کرج و در سطح المنتری ب ، امیرمحمد محمدحسینی کلاس سوم از دبستان مسلم بن عقیل آموزش و پرورش ناحیه یک به ترتیب به مقام قهرمانی جهان و مقام اول مسابقات محاسبات ذهنی و چرتکه ای بین المللی دست یافتند.
وی یاد آور شد: در سطح اینتر آ، میثاق حسنی کلاس اول از دبستان شهید معمارزاده از آموزش و پرورش ناحیه۲ کرج و در سطح اینتر ب، سپهر صدقی کلاس سوم از دبستان بصیرت شهریار مقام اول مسابقات جهانی را از آن خود کردند.
مدیراجرایی مرکز آموزش محاسبات ذهنی و چرتکه ای ‘ UCMAS ‘ ایران در البرز خاطر نشان کرد: زهرا زارعی نژاد کلاس چهارم از دبستان شهید پیشگاهی نظرآباد ، زینب السادات طباطبایی کلاس پنجم دبستان شهید سلطانی ناحیه یک کرج به ترتیب به مقام قهرمانی و دوم جهانی در این رقابت شدند.
غلامی ادامه داد: در سطح هایر آ، مریم محبی کلاس ششم از دبستان غیرانتفاعی فلق ناحیه۳ کرج و سروش نصیری کلاس پنجم از دبستان فرهنگ ناحیه یک مقام اول مسابقات بین المللی محاسبات ذهنی و چرتکه ای را به ست آوردند.
وی اضافه کرد: در سطح هایر ب نیز خاطره خیاط زاده کلاس چهارم از دبستان زکیه ساوجبلاغ به مقام قهرمانی جهان و سید مهدی علوی کلاس هشتم از نمونه دولتی علی ابن ابیطالب (ع ) ناحیه۳ کرج به مقام اول مسابقات جهانی دست پیدا کردند.
وی اظهار کرد: پرهام بنی اسدی کلاس دوم از دبستان ادیبان ناحیه۳ کرج و نیکا رستمی کلاس چهارم از دبستان بهاران ناحیه۳ کرج به مقام اول جهانی و امیر مهدی میر بیگی کلاس پنجم از دبستان نور البرز ناحیه۲ کرج مقام دوم مسابقات بین المللی را به خود اختصاص دادند.
وی گفت: درسطح هایر ث ثنا بیرامی کلاس پنجم از دبستان هداوند ۲ ناحیه۴ کرج که کاپ قهرمانی خود را در مسابقات کشوری تقدیم به شهید مدافع حرم شهید محسن حججی کرده بود در مسابقات بین المللی ۲۰۱۷ مالزی نیز به مقام قهرمانی جهان دست یافت.
مدیراجرایی مرکز آموزش محاسبات ذهنی و چرتکه ای ‘ UCMAS ‘ ایران در البرز گفت: در سطح گرند نیز سما برهانی کلاس هشتم از دبیرستان نمونه دولتی شهید فلاحی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج مقام سوم جهانی را در این دوره از مسابقات کسب کرد.
غلامی با اشاره به اینکه تیم اعزامی از ایران در دو سال متوالی است که موفق به کسب قهرمانی مسابقات بین المللی ‘UCMAS ‘ می شود،تاکید کرد: در این رقابت سنگین دانش آموزان البرز ی موفق به کسب ۴ مقام قهرمان جهان ، ۸ مقام اول ، ۲ مقام دوم و ۱ مقام سوم جهانی شدند.
استان البرز بیش از ۴۵۵ هزار دانش آموز دارد که هر ساله دانش آموزان علاقمند به فراگیری مهارت محاسبات ذهنی و ریاضی در کلاس های آموزشی ویژه این مهارت مهم شرکت می کنند و با کسب مقام های برتر در مسابقات کشوری و به ویژه جهانی ‘UCMAS ‘برای البرزنشینان و ایران اسلامی افتخار آفرینی می کنند.
۲۸۱۹ /۱۵۳۵خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاری