طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

هشدار یونیسف درباره افزایش خطرات علیه کودکان در مناطق درگیری در جهان

مقامات یونیسف از همه طرف‌های درگیر در مناطق بی ثبات، خواستار پایان فوری خشونت‌ها و حملات علیه کودکان در اینگونه مناطق شدند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، مقامات صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) از همه طرف‌های درگیر در مناطق بی ثبات، خواستار پایبندی به مقررات در چارچوب قوانین بین الملل و همچنین پایان فوری خشونت ها و حملات علیه کودکان در اینگونه مناطق شدند.

بر این اساس، امانوئل فونتین — مدیر برنامه های اضطراری یونیسف — با ابراز نگرانی از اینکه کودکان در مناطق مناقشه آمیز درمعرض حملات و اقدامات خشونت آمیز در منازل مسکونی، مدارس وزمین های بازی قرار دارند گفت« یونیسف نمی تواند در قبال ادامه اینگونه حملات بی تفاوت باشد.»

براساس اظهارات مقامات یونیسف، از کودکان در خطوط مقدم درگیری ها و عملیات نظامی به عنوان سپر انسانی استفاده شده، مجروح یا کشته می شوند و آنان را برای جنگ و درگیری استخدام می کنند.

براساس گزارش ها، خشونت های جنسی ، ازدواج اجباری، آدم ربایی و بردگی کودکان به صورت «روش‌های معمول» در آمده است.

مقامات یونیسف افزودند افزون بر آسیب های جسمی، وقوع حوادث مرگبار، خشونت آمیز و درگیری های گسترده سبب بروز صدمات روحی و روانی فراوانی برای کودکان شده است. همچنین، در پی عملیات نظامی و اقدامات خشونت آمیز که سبب کاهش و یا نبود خدمات بهداشتی، دارویی یا دسترسی به مواد غذایی و آب آشامیدنی شده است، صدها هزار کودک در نقاط پرآسیب آواره و بسیاری از آنها به دلیل نبود ایمنی و امنیت جان خود را از دست می دهند.

مسئولان صندوق حمایت سازمان ملل معتقدند، حتی در برخی موارد کودکانی که ربوده می شوند از سوی ربایندگان و شبه نظامیان مورد اذیت و آزار جنسی نیز قرار می گیرند. از این‌رو، یونیسف از همه کشورها خواست با توجه به نفوذی که بر احزاب و گروه‌های درگیر دارند از نفوذ خود برای حمایت و حفاظت از کودکان دفاع و حمایت کنند.