طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

رشد چهاربرابری درآمد ثروتمندان جهان از بورس در سال ۲۰۱۷

تهران- ایرنا- ثروتمندان جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی در پی رشد بازارهای سهام در کشورهای مختلف، یک تریلیون دلار ثروتمندتر شدند که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۶ بیش از چهار برابر افزایش یافت.

به گزارش طبس نیوز به نقل از جمعه پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه از بلومبرگ، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که یک رتبه بندی روزانه از ۵۰۰ فرد ثروتمند جهان است، امسال رشد ۲۳ درصدی داشت؛ در حالی که شاخص جهانی «ام.اس.سی.آی» و شاخص «استاندارد اند پورز» به طور تقریبی این افزایش را ۲۰ درصد برآورد کردند.
«جف بزوس» موسس شرکت آمازون، بیشترین رشد ثروت را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داد و ۳۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بر دارایی خود افزود و در ماه اکتبر رتبه «بیل گیتس» را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان تسخیر کرد.
موسس ۶۲ ساله شرکت مایکروسافت که از ماه می ۲۰۱۳ این عنوان را در اختیار دارد وعده داده است چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به بنیاد خیریه «بیل اند ملیندا گیتس» ببخشد.
خالص دارایی بزوس در پایان ماه نوامبر به بالای یکصد میلیارد دلار رسیده بود اما اکنون ۹۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار ثروت دارد، در حالی که رقم دارایی بیل گیتس به ۹۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار می رسد.
«جورج سوروس» نیز در ماه اکتبر اعلام کرد در هفت سال گذشته، ۱۸ میلیارد دلار از دارایی دفتر خانوادگی به بنیاد «جامعه باز» اختصاص یافته که متعلق به خود وی است.
بدین ترتیب سوروس با هشت میلیارد دلار دارایی به رتبه یکصد و نود و پنجم شاخص میلیاردرهای بلومبرگ تنزل یافت.
تا پایان معاملات سه شنبه بیست و ششم دسامبر، ۵۰۰ میلیاردر تراز اول جهان حدود پنج تریلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد دلار دارایی در اختیار داشته اند؛ در حالی که این رقم در بیست و هفتم دسامبر ۲۰۱۶، چهار تریلیون و ۴۰۰ هزار دلار بود.
به گزارش طبس نیوز به نقل از ایرنا، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ یک رتبه بندی روزانه از ثروتمندترین افراد جهان است.
اطلاعات مربوط به محاسبات تجزیه و تحلیل ارزش خالص در هر صفحه پروفایل میلیاردرها ارائه و در پایان هر روز معاملاتی در نیویورک به روز می شود.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*۹۱۸۶*۱۹۶۱*
تنظیم: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعود