طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

ابوالشهدا عزمی به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان ابوطالب و محمدحسین امشب براثر کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست. به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از…


خبرگزاری فارس: ابوالشهدا عزمی به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان ابوطالب و محمدحسین امشب براثر کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست.


به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از آستانه‌اشرفیه، محمدتقی عزمی پدر شهیدان ابوطالب و محمدحسین امشب براثر کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست.

 شهید محمدحسین عزمی در تاریخ ۳ دی سال ۱۳۴۲ در آستانه‌اشرفیه متولد شد و در دوران دبیرستان بعد از خواهش از پدر و مادر برای حضور در جبهه، با گذراندن سه ماه آموزش در پادگان آموزش چالوس در مهرماه در مهرماه سال ۶۰ به جبهه‌های حق علیه باطل منطقه غرب کشور شتافت و سرانجام در عملیات بیت‌المقدس با ذکر نام مولایش علی بن ابی‌طالب دعوت حق را لبیک گفت و همچون مادر سادات حضرت فاطمه زهرا (س) مدفنش نامعلوم است.

شهید ابوطالب عزمی کوچصفهانی  در نوزدهم آبان ماه سال هزار و سیصد و چهل‌ویک هجری شمسی در شهرستان آستانه‌اشرفیه دیده به جهان گشود، با تشکیل سپاه پاسداران به دستور امام و مقتدایش به عضویت بسیج و سپاه شهرستان آستانه‌اشرفیه درآمد، طی آخرین مأموریتی که به وی و یک گروه ۲۰ نفری برای حفاظت از جاده‌ای در حال ساخت که در منطقه اشنویه داده بودند، در شب بیست و سوم تیرماه سال ۱۳۶۵ مورد تهاجم وحشیانه نیروهای حزب دموکرات قرار گرفتند و پس از درگیری و مبارزه با آنان به‌ اتفاق هم‌رزمان دلیرش یکی پس از دیگری مظلومانه شهید شدند.

انتهای پیام/ذ

Source link