طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

مقتدی الصدر: از ائتلافی حمایت می‏‌کنم که به دنبال «سهم‌خواهی» نباشد

رهبر جریان «الصدر» عراق از ائتلاف انتخاباتی نخست وزیر این کشور با ائتلاف «الفتح» به ریاست هادی العامری انتقاد کرد. به گزارش پایگاه خبری طبس…


خبرگزاری فارس: مقتدی الصدر: از ائتلافی حمایت می‏‌کنم که به دنبال «سهم‌خواهی» نباشد

رهبر جریان «الصدر» عراق از ائتلاف انتخاباتی نخست وزیر این کشور با ائتلاف «الفتح» به ریاست هادی العامری انتقاد کرد.


به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق امروز (یکشنبه) درباره ائتلاف حیدر العبادی نخست وزیر عراق با ائتلاف «الفتح» به ریاست هادی العامری دبیرکل سازمان بدر، ابراز «تعجب» کرده و آن را ائتلافی «کینه‌توزانه و فرقه‎گرایانه» خوانده است که زمینه را برای بازگشت «مفسدان» فراهم می‎کند.

رهبر جریان صدر عراق تاکید کرد که وی تنها از لیست‌هایی حمایت خواهد کرد که دنبال «سهم‎‌خواهی» نباشند.

وی که سفرش به عربستان سعودی و برخی موضع‌گیری‌هایش با انتقاداتی در عراق مواجه شده است در پیامی مدعی شد «ائتلاف‎ها و توافق‌های سیاسی کینه‎توزانه یک بار دیگر زمینه را برای بازگشت مفسدان فراهم می‎کنند. به ما هم پیشنهاد شده که به آن بپیوندیم، اما ما آن را به طور کامل رد می‎کنیم.»

الصدر افزود: از اقدام حیدر العبادی که از پیشگامان‌ مقوله اصلاحات در کشور است، تعجب می‌کنیم.

وی تاکید کرد که «ما تنها از لیست‌های انتخاباتی حمایت می‌کنیم که سهم‎خواه نیستند، بلکه اعضای آن تکنوکرات مستقل و به دور از هرگونه حزب گرایی طایفه‎ای به دنبال تقویت دولت جدید عراق هستند.»

دو ائتلاف موسوم به «النصر» و «الفتح» به رهبری نخست‌وزیر و رئیس سازمان بدر عراق، پس از رایزنی‌های جدی، شب گذشته تصمیم گرفتند در رقابت‌های انتخاباتی آتی کشور همپیمان شوند.

پس از مذاکراتی جدی میان دو طرف، بر سر تشکیل ائتلافی واحد، قرار شد دو طرف با ائتلافی به نام «النصر و الفتح» وارد رقابت‌های انتخاباتی شوند.

انتهای پیام/ح


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

 

Source link