طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

آزادی ۳۰ زندانی جرایم غیر عمد در آستانه شب عید از محل اجرای نیت موقوفات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از پرداخت بدهی ۳۰۰ میلیونی ۳۰ نفر از زندانیان این استان از محل موقوفات خاص و آزادی آنها در آستانه سال نو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم اظهار کرد: با عنایات الهی و از محل موقوفاتی با نیت کمک به زندانیان، بدهی ۳۰۰ میلیونی ۳۰ نفر از زندانیان استان قم پرداخت و در آستانه شب عید، این افراد آزاد شدند.

وی افزود: برای این منظور مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از محل درآمد موقوفات مربوطه برای پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان بدهی این افراد هزینه شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه پیش از پرداخت بدهی، جلسات مختلفی با حضور طلبکاران برگزار شده بود گفت: با تشکیل گروه مددکاری و طی گفت‌وگو با این افراد، تصمیم بر این شد که بخشی از بدهی توسط طلبکاران بخشیده و مابقی نیز از سوی اداره کل اوقاف و امورخیریه پرداخت شود.

وی ادامه داد: طلبکاران این افراد همکاری خوبی با اوقاف داشتند و به طور میانگین ۳۰ تا ۸۰ درصد مبالغ بدهی‌ها بخشیده شد به این ترتیب با ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار، بدهی ۳۰۰ میلیونی این ۳۰ نفر تسویه شد.

حسینی مقدم خاطرنشان کرد: نکته جالب در مورد افراد زندانی آزاد شده این بود که هیچ یک از آنها تا لحظه آزادی از این اقدام خبر نداشتند و به یکباره از آن مطلع شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه اتفاقات بسیار زیبایی را در این قضیه شاهد بودیم عنوان کرد: از جمله اینکه ۲ برادر زندانی بعد از ۴ سال به واسطه این اقدام آزاد شدند.

انتهای پیام/ 

لینک منبع خبر