چاپ این خبر

آزادی ۳۰ زندانی جرایم غیر عمد در آستانه شب عید از محل اجرای نیت موقوفات

آزادی ۳۰ زندانی جرایم غیر عمد در آستانه شب عید از محل اجرای نیت موقوفات
طبس نیوز: 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از پرداخت بدهی ۳۰۰ میلیونی ۳۰ نفر از زندانیان این استان از محل موقوفات خاص و آزادی آنها در آستانه سال نو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم اظهار کرد: با عنایات الهی و از محل موقوفاتی با نیت کمک به زندانیان، بدهی ۳۰۰ میلیونی ۳۰ نفر از زندانیان استان قم پرداخت و در آستانه شب عید، این افراد آزاد شدند.

وی افزود: برای این منظور مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از محل درآمد موقوفات مربوطه برای پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان بدهی این افراد هزینه شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه پیش از پرداخت بدهی، جلسات مختلفی با حضور طلبکاران برگزار شده بود گفت: با تشکیل گروه مددکاری و طی گفت‌وگو با این افراد، تصمیم بر این شد که بخشی از بدهی توسط طلبکاران بخشیده و مابقی نیز از سوی اداره کل اوقاف و امورخیریه پرداخت شود.

وی ادامه داد: طلبکاران این افراد همکاری خوبی با اوقاف داشتند و به طور میانگین ۳۰ تا ۸۰ درصد مبالغ بدهی‌ها بخشیده شد به این ترتیب با ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار، بدهی ۳۰۰ میلیونی این ۳۰ نفر تسویه شد.

حسینی مقدم خاطرنشان کرد: نکته جالب در مورد افراد زندانی آزاد شده این بود که هیچ یک از آنها تا لحظه آزادی از این اقدام خبر نداشتند و به یکباره از آن مطلع شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه اتفاقات بسیار زیبایی را در این قضیه شاهد بودیم عنوان کرد: از جمله اینکه ۲ برادر زندانی بعد از ۴ سال به واسطه این اقدام آزاد شدند.

انتهای پیام/ 

لینک منبع خبر

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/iran-and-world/news-id=65787