طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

رئیس سازمان انرژی اتمی باید جدیت لازم را در فعال‌سازی بخش‌هایی از صنعت هسته‌ای داشته باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین جمهوری اسلامی ایران منتظر وعده‌های بی‌زمان اروپا نمی‌مانند، زمان مذاکرات در حال اتمام است اگر اروپا این توانمندی را در خود می‌بیند که توافق هسته‌ای را حفظ کند باید تصمیم خود را صریح‌تر و سریع‌تر اعلام کند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷)،‌گفت: پاسداشت سالروز رحلت پیشوای بزرگ انقلاب حضرت امام (ره) و روز قدس با حضور پرشور ملت برگزار شد و عظمت اراده ملت را در پایبندی به راه امام و یکی از میراث گرانقدر صراط او که روز قدس است، به جهانیان نشان داد. از همت بلند ملت در این امور صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی سالروز رحلت امام (ره) به خوبی عظمت مقام امام و اهمیت راه او را بیان داشتند که تأثیر سیره امام علی (ع) بود و توجه به آن نیاز امروز ایران است.

وی ادامه داد: مخصوصاً هشدارهای ایشان در مسئله هسته‌ای که برای مذاکرات با اروپا اهمیت بسزایی داشت و چه برای آمادگی در فعال شدن بخش‌هایی از صنعت هسته‌ای این دستورات در این مقطع حساس بسیار به موقع و به قاعده بود و آقای دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز با جدیت این دستورات را باید به انجام برساند و کمیسیون امنیت ملی پیگیری مستمر در جهت تحقق آن را داشته باشد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در راهپیمایی روز گذشته برخی توهین‌ها به ایشان و برخی افراد دیگر شد که به هیچ وجه کار درستی نبود، آقای دکتر صالحی فردی دانشمند و مخلص و آگاه به مسائل هسته‌ای هستند که باید قدر ایشان را دانست و اصولاً توهین به هر کس در اینگونه مجامع ملی خلاف عقل و اخلاق است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌نکته دیگر دوره‌گردی نخست‌وزیر پلید رژیم صهیونیستی در اروپا برای همراه کردن آنها با آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای است به نظر می‌رسد با ضربه خوردن تروریست‌ها در عراق و سوریه این رژیم ماجراجو به دنبال ایجاد بحران دیگری در منطقه است تا بر مشکلات داخلی و خارجی این رژیم سرپوش بگذارد.

وی افزود: قطعاً‌ ایران با تدبیر خواست ملت را دنبال می‌کند، اما این قدر روشن باشد که مسئولین جمهوری اسلامی ایران منتظر وعده‌های بی‌زمان اروپا نمی‌مانند. زمان مذاکرات در حال اتمام است اگر اروپا این توانمندی را در خود می‌بیند که توافق هسته‌ای را حفظ کند باید تصمیم خود را صریح‌تر و سریع‌تر اعلام کند در غیر اینصورت جمهوری اسلامی گام‌های بعدی را چه در زمینه هسته‌ای و چه مسائل دیگر برمی‌دارد.

ادامه دارد…

 

ادامه دارد…

 

لینک منبع خبر