طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

جزئیات آتش‌سوزی در مرکز نگهداری صندوق‌های رای در بغداد از زبان مسئولان عراقی

مدیر کل شهرداری منطقه «الرصافه» شهر بغداد اعلام کرد که در حادثه آتش‌سوزی امروز در بزرگترین مرکز نگهداری صندوق‌های رای در بغداد، سه انبار حاوی صندوق‌های رای دچار آتش سوزی شدند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «احمد خوام» مدیر کل شهرداری منطقه «الرصافه» اعلام کرد که سه انبار صندوق‌های رای در آتش‌سوزی که در محل کمیسیون انتخابات در منطقه الرصافه شهر بغداد رخ داده است، دچار حریق شد.

احمد خوام به السومریه نیوز گفت که «آتش سوزی در سه انباری صورت گرفت که در داخل آن صندوق های رای وجود داشته است».

از سوی دیگر، «کاظم بوهان» مدیر کل مرکز دفاع مدنی عراق اعلام کرد که «دامنه آتش به انبارهای حاوی برگه‌های رای نرسید، بلکه آتش سوزی در سه انباری رخ داده است که حاوی اسناد و مدارک بود.»

وزارت کشور عراق امروز یکشنبه اعلام کرد که بزرگترین مرکز نگهداری صندوق‌های رای در عراق در آستانه بازشماری دستی آراء، دچار حریق شد و به طور کامل در آتش سوخت.

«سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق در پی آتش سوزی در بزرگترین مرکز نگهداری صندوق‌های رای در بغداد اعلام کرد که انتخابات پارلمانی باید مجددا برگزار شود.

رئیس پارلمان عراق تاکید کرد که «جنایت سوزاندن صندوق های رای در منطقه الرصافه، اقدامی عمدی بود که با هدف مخفی کردن تقلب در آرای مردم و تغییر اراده و انتخاب آنها صورت گرفته است.»

تصمیم به بازشماری آراء و تصویب آن در پارلمان عراق، پس از آن گرفته شد که حیدر عبادی نخست‌وزیر این کشور، هشدار داد که نهادهای امنیتی و اطلاعاتی این کشور شواهدی مبنی بر «تخلف بی‌‎سابقه» در انتخابات گذشته به دست آورده‌اند.

انتخابات ماه گذشته در عراق (۱۲ مه) در اکثر نقاط این کشور برای نخستین‌بار با استفاده از سیستم رای‌گیری الکترونیکی برگزار شد.

انتهای پیام/ح

لینک منبع خبر