چاپ این خبر

ایمان امام خمینی(ره) به وعده های الهی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند

ایمان امام خمینی(ره) به وعده های الهی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند
طبس نیوز: 

امام جمعه طبس گفت: ایمان امام خمینی(ره) به وعده های خدا و ارزش های الهی و اسلامی و این که در جهت پیاده کردن ارزش ها و احکام اسلامی از هیچ مانعی هراس نداشتند و با همه موانع، هدفشان را پیگیری کردند از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم راه ایشان بود.

حجت الاسلام سیدابراهیم مهاجریان مقدم در گفتگو با پایگاه خبری طبس نیوز با تسلیت سالروز ارتحال جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد سال ۶۲ گفت: حضرت امام خمینی(ره) ویژگی ها و خصوصیات زیادی داشتند و همان ویژگی ها باعث شد در شرایطی که برای هیچ کس باور کردنی نبود انقلاب اسلامی توسط ایشان در سال ۱۳۴۰ آغاز شود و در نهایت در سال ۱۳۵۷ هم به پیروزی نهایی برسد.

وی افزود: یکی از خصوصیات ایشان همان قاطعیت حضرت امام (ره) بود که برگرفته از ایمان به خدا و وعده های الهی بود.

امام جمعه طبس بیان کرد: ایمان امام خمینی(ره) به وعده های خدا و ارزش های الهی و اسلامی و این که در جهت پیاده کردن ارزش ها و احکام اسلامی از هیچ مانعی هراس نداشتند و با همه موانع، هدفشان را پیگیری کردند از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم راه ایشان بود.

وی با بیان این که امام خمینی(ره) قولا و عملا وعده های الهی را باور داشتند افزود: اگر ایمان به وعده های الهی وجود داشته باشد خداوند پیروزی را نصیب می کند و بر اساس همین ایمان و باور واقعی بود که امام (ره) می‌فرمودند «شاه باید برود».

وی افزود: این سخن برای حتی مومنین هم قابل باور نبود اما آنچنانی که ایشان فرمودند محقق شد در عین حالی که آمریکا و همه مستکبرین دنیا پشت شاه را داشتند و می خواستند او را نگه دارند ولی شاه فرار کرد و رفت.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم بیان کرد: امام (ره) بر اساس همان ایمان و باورهایی که داشتند فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» و نتوانست و نمی تواند و امام درباره صدام فرمودند که «صدام سیلی خواهد خورد و نابود خواهد شد» و چنین هم شد.

وی ادامه داد: درباره جریان کومونیستی امام نامه ای که به گورباچف نوشتند و در آنجا قاطعانه اعلام کردند نظام کومونیستی در حال نابودی است و صدای شکستن استخوان های آن به گوش می رسد و در آینده نزدیک باید در زباله دان تاریخ پیدا کرد و امروز این محقق شده است.

امام جمعه طبس افزود: اینها همه قاطعیت حضرت امام(ره) نشان می دهد و این قاطعیت هم به خاطر ایمان به خدا و وعده های الهی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: این موارد در مقام معظم رهبری نیز به وضوح دیده می شود که ایشان در مقابل همه توطئه های دشمن قاطعانه ایستادگی می کنند و دشمن هم هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

وی اظهار کرد: امام خمینی(ره) به نسل جوان و نوجوان ایمان زیاد داشتند و منشا این نیز همان آموزه های دینی و سیره پیامبر و ائمه اطهار و اولیای خداست که به نوجوانان و جوانان اهمیت می دادند و احترام می گذاشتند.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم یادآور شد: در سال ۱۳۴۰ وقتی که امام نهضت و انقلاب را آغاز کردند شرایط مهیا نبود و کسی باورش نمی شد، وقتی از امام سوال کردند شما به امید حمایت و پشتیبانی چه کسانی انقلاب را آغاز می کنید، امام فرمودند «به پشتوانه آنانی که امروز در گهواره هستند.» و این هم محقق شدند.

وی افزود: همان هایی که در سال ۱۳۴۰ در گهواره بودند و بعد جوان و نوجوان شدند و از امام حمایت کردند و کسانی که در ورود امام از ایشان استقبال کردند همان کسانی بودند که در سال ۴۰ در میان گهواره یا شیرخواره بودند و در هشت سال دفاع مقدس همان جوان ها و نوجوان ها بودند که از انقلاب پشتیبانی کردند.

وی ادامه داد: امروز نیز به خاطر همان باوری که امام به جوانان داشتند و به آنها اهمیت می دادند جوانان امروز اگرچه امام را ندیده اند و زمان امام را درک نکرده اند اما شیفته حضرت امام خمینی(ره) هستند.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/political/news-id=45814