طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده طبس در مجلس شورای اسلامی

اقدامات پرویزی عجولانه و شتابزده بود/ استاندار آینده باید به جای حواشی به متن کار بپردازد

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: هر استانداری که بخواهد به استان بیاید، باید حرکت های شتابزده و حواشی را کم کند و به جای حواشی، بیشتر به متن کار بپردازد تا اقدامات خوبی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب استاندار برای خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ اظهارکرد: بعد از استقرار دولت دوازدهم، دولت تصمیم گرفت بخشی از نیروها را تعویض کند و نیروهای جدید خود را به مجلس معرفی کرد و مجلس هم همکاری خوبی با ریاست جمهوری داشت و رأی خوبی به وزرای پیشنهادی دولت داد.

وی افزود: در ادامه استقرار دولت، یک بخش هم؛ استانداران هستند و وزرا و دولت به استانداران پیشنهادشده توسط وزارت کشور رأی می دهند و نماینده عالی خود را در هر استانی مشخص می کنند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: در این راستا وزارت کشور و دولت، استانداران و نمایندگان عالی خود در استان ها را ارزیابی و برخی ها را جابجا می کنند که در این زمینه روند ارزیابی و بررسی استانداران مختلف در وزارت کشور شروع شده و با نماینده گان مجلس استان ها از جمله نمایندگان خراسان جنوبی هم مشورت ها و صحبت هایی شده است.

امیرحسنخانی بیان کرد: در این خصوص هم وزارت کشور گزینه های مورد نظر خود را به نمایندگان اعلام و نظرخواهی کرد و هم گزینه های مورد نظر نمایندگان را جویا شد.

وی تصریح کرد: جمع بندی و نظر مجمع نمایندگان استان این بود که کسی به عنوان استاندار پیشنهاد و حمایت شود که وجه اصلی اش کار و کارآمدی باشد، در متن کار کند نه درگیر حاشیه ها، در این زمینه نمایندگان استان افرادبومی و غیر بومی را معرفی کردند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس حرف ها و وعده های استاندار، قدم های خوبی در زمینه انتقال آب، ریل، جاده قاین- بیرجند برداشته شده است تصریح کرد: اما متاسفانه پرویزی درگیر حاشیه شد و این حاشیه ها عملکرد وی را تحت الشعاع قرار داد.

امیرحسنخانی گفت: درگیری استاندار در زمینه حاشیه ها نگذاشت تا کار کند و در واقع انرژی اش صرف حاشیه ها شد.

وی اذعان کرد: کسی به راحتی به خراسان جنوبی نمی آید، اما کسی که به این استان می آید یعنی پذیرفته که باید کار کند چرا که خراسان جنوبی جای تفریح و آسایش نیست و یک استان محروم و پرکار است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم از مدیریت های مختلف چه بومی و غیربومی در استان استفاده کنیم گفت: ممکن است برخی ها نظرشان مخالف با نظر من باشد، اما برخی از حرکت های استاندار از جمله تعویض هایی که در همان ابتدای ورود به استان انجام شد، حرکت های خوبی نبود.

امیرحسنخانی تصریح کرد: اینگونه اقدامات پرویزی عجولانه و شتابزده بود که خیلی هم اثر گذاشت و بطور مثال شهرستان فردوس حداقل ۸-۹ ماه فرماندار نداشت.

وی بیان کرد: هر استانداری که بخواهد به استان بیاید، باید حرکت های شتابزده و حواشی را کم کند و به جای حواشی، بیشتر به متن کار بپردازد تا اقدامات خوبی انجام شود.