چاپ این خبر

اظهار نظر «خاکستریِ» طلائی پیرامون مسائل رنگارنگ سیاسی طبس

اظهار نظر «خاکستریِ» طلائی پیرامون مسائل رنگارنگ سیاسی طبس
طبس نیوز: 

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در مصاحبه با طبس نیوز به شایعات و حرف و حدیث ها درباره رفتنش، موضوع الحاق و انتزاع و حواشی آن پاسخ گفت.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، مدتی است که تنور یخ زده داستان الحاق و انتزاع در پی خبر رفتن فرماندار طلائی، در طبس دوباره گرم و نقل مجالس و محافل حقیقی و مجازی طبسی ها شده است. در پی یافتن صحت و سقم این اخبار خواستیم اصل مطلب را از زبان معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس بشنویم . که اولا آیا خبر رفتن ایشان از طبس صحت دارد یا ندارد و ثانیا اینکه چرا بحث الحاق و انتزاع قبل از آمدن ایشان در کانالهای اصلاح طلب پررنگ بود، در زمان حضورشان در فرمانداری طبس کمرنگ و حال با شنیده شدن زمزمه های رفتن ایشان، باز  رنگ تازه ای به خود گرفته است.

سید مهدی طلائی مقدم در گفت و گو با پایگاه خبری طبس نیوز با تایید ضمنی مسئله رفتنش از طبس گفت: بعضی مسائل اداری و داخلی مجموعه وزارت کشور است ولی آنچه اهمیت بیشتر ی دارد آن است که روال پیشرفت با کمک و همدلی مردم پایه گذاری شده است و با عنایت خدا اتفاقات خوبی در شهرستان شروع شده و از این بابت خدا را شاکریم.

وی افزود: بخشی از این کارها را عزیزانی که سابقاً بودند در شهرستان پایه گذاری کرده و انجام دادند که من صمیمانه از آنها  سپاسگزارم و بخشی دیگر هم در مدت یک سال اخیر با همکاری دوباره دوستان اتفاق افتاد.

وی مهمترین مسئله شکل گرفته در این مدت را وحدت دانست و افزود: وحدت و انسجامی که در مدت اخیر شکل گرفت اتفاق خوبی بود که امیدواریم به این شکل ادامه یابد.

فرماندار ویژه طبس همچنین از نگاه ویژه استان خراسان جنوبی و مرکز استان به شهرستان گفت و افزود: طبس یکی از بهترین شهرستان ها است نه تنها در استان که در کشور هم حرف هایی برای گفتن دارد؛ شهرستان طبس ظرفیت‌های بسیاری دارد و در کنار تمام این ظرفیت‌ها مردم صبور و بسیار خونگرمی نیز دارد.

وی تاکید کرد: مردم با صبر و تحمل و متانتی که داشتند خیلی سختی ها را تحمل کردند و با کمک خداوند متعال توانستند بعد از حادثه تلخ زلزله ۵۷ طبس را دوباره بسازند.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان طبس افزود: پس از لطف و کمک خدا، فعالیت های ائمه محترم جمعه و جماعات، و نماینده محترم مجلس، شوراهای شهر و روستاها همه و همه در جهت پیشرفت شهرستان، بسیار کمک کننده بوده و اتفاقات خوبی در حال شکل گیری است.

طلائی مقدم در خصوص رفتن یا ماندن در طبس گفت: من مامور دولت هستم و مامور انجام خدمت و کسی که می پذیرد وارد مجموعه دولت شود همه مسائلش را هم باید بپذیرد.

وی افزود: تا زمانیکه در طبس حضور داشته باشم با کمال قدرت و تا دقیقه آخر به کار خود ادامه می دهم، تا هر وقت که باشم و البته این میز و این صندلیها هم به هیچکس وفا نکرده است؛تا هر وقت خداوند روزی و قسمتم قرار دهد و مسئولین تصمیم بگیرند هستم و کارم را انجام میدهم و هر وقت هم که طور دیگری تصمیم گرفته شود باز هم مامور دولت هستم.

وی تاکید کرد: آنچه که مهم است این است که طبس گام بلندی به سمت توسعه و  آبادانی برداشته و مطمئن هستم که به سرانجام خواهد رسید و انشالله خدا همه را عاقبت به خیر کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در پاسخ به سوال خبرنگار درباره شایعات منتشر شده در فضای مجازی در خصوص دست های پشت پرده برای رفتنش گفت: این مسائل داخلی مجموعه وزارت خانه است ولی واقعیت این است که در فضای مجازی بحث هایی مطرح شده اما من سعی کردم در این موارد ورود نکنم.

فرماندار ویژه طبس تاکید کرد: من آدم حواشی نیستم دوست دارم در متن حرکت و فعالیت کنم و هرکس در خلوت خود و با خدای خودش باید بنشیند و ببیند چه کرده و من در این مورد اظهار نظری نمیکنم.

وی ادامه داد: در جایی هم اگر خبری به من منعکس شده به دنبالش نرفتم و پیگیری در صحت و سقم  این مطلب نکردم؛ من کار خودم را انجام می دهم و وارد این مقوله ها نمی شوم که تایید و یا رد کنم.

طلائی مقدم بیان کرد: این مسائل آدم را به حواشی وارد میکند، تا زمانیکه هستم و در این دنیا هستم کار میکنم، پست ها می آید و می رود و آنچه مهم است این است که در پیشگاه خدا چه جوابی می توانم بدهم ، تا الان هرچه توانستم در طبس انجام دادم و در مقابل وجدان خودم کاملا راحت هستم.

وی در خصوص مطالب مطرح شده در برخی کانال های تلگرامی در مورد الحاق و انتزاع شهرستان طبس اظهار نظری نکرد و گفت: نظرشان را باید از خودشان بپرسید و این چیزی نیست که من پاسخ بدهم.

وی افزود: مردم همراه هستند و فقط کار می‌خواهند و چیزی که برایشان مهم است ایجاد امید، انگیزه، سرمایه گذاری و کار اقتصادی است و با این همه ظرفیتی که در طبس هست همه این ها شدنی است.

طلائی مقدم گفت: شهرستان طبس چندین سال است چوب اختلافات را می‌خورد، مسائل سیاسی همواره در طبس بوده  تا کی باید ادامه داشته باشد؟

فرماندار ویژه طبس گفت: نمی شود تا ببینیم بعضی مسائل به خطر بیفتد، شروع کنیم اظهار نظر و صحبت و سخنرانی کردن و شهر را به چالش کشیدن، نباید در بعضی مسائل که در بحث اجرایی به ما مربوط نیست ورود کنیم؛ بگذاریم مجموعه دولت کار خودش را انجام دهد، اگر کمک نمی‌کنیم و نمیتوانیم کاری انجام دهیم حداقل چوب لای چرخ نگذاریم.

طلائی مقدم ادامه داد: اگر هم این که میفرمایید در فضای مجازی هست که من نمیدانم هست یا نیست ، عکس العمل هایی طبیعی است.

فرماندار ویژه طبس گفت: اگر همه چیز نظم داشته باشد و بر روال باشد و هرکس کار خودش را انجام بدهد به محض اینکه کسی خطایی کند اول مردم متوجه می شوند و اصحاب رسانه متوجه می شوند دوستان اصلاح طلب و اصولگرا عکس العمل نشان می دهند، اما به بعضی مسائل نباید دامن زده شود، باید مراقبت کنیم، رفتار سیاسی را باید یاد بگیریم و همه طیف ها باید کمک کنند در موضوعات مختلف، تا ان شاءالله کاری که در شهرستان رو به توسعه آغاز شده به سرانجام برسد.

وی تاکید کرد: همه باید خدمت کنیم، من آدم حواشی نیستم هرکار هم آقایان انجام بدهند وارد این مسائل نمی شوم. هر زمان هم که تصمیم گرفته شود جای دیگری بروم می‌روم و در جای دیگر هم به عنوان مأمور وزارت کشور کار خود را انجام خواهم داد.

طلائی مقدم در خصوص موضوع الحاق و انتزاع و علاقه شخصی اش گفت: در این میان دو موضوع مطرح است ، یکی در جایگاه و نقش معاونت استاندار و فرماندار ویژه؛ من مأمور وزارت کشور و مأمور اجرای قانون هستم و در کشور مجموعه دولت هرچه تصمیم بگیرند به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان آنچه وزارت کشور ابلاغ کرده را  مأمورم و اجرا میکنم  و بحث دیگر مسائل و علایق شخصی است که ترجیح میدهم در این مورد شخصی پاسخی ندهم.

سوال پایانی خبرنگار طبس نیوز این بود که در مدت فعالیتتان برای موضوع الحاق و انتزاع چه کاری انجام داده اید؟

طلائی مقدم تاکید کرد: من کار معمول وزارت کشور را انجام دادم . دستگاههای مختلف نظارتی نظارت دارند و ما کارمان را در چهار چوب قوانین و مقررات و ضوابط انجام دادیم و براساس بخشنامه ها و دستورالعمل‌هایی که هست آنچه وزارت کشور ابلاغ می‌کند را مأمور هستیم به نحو احسن انجام دهیم.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/political/news-id=58024

1 دیدگاه

  1. حلوان - طبس

    جناب مهندس در کجای ایران اسلامی باشی هدف شما خدمت به اسلاتم مهین و مردم است ما دوستدار حضرتعالی هستیم و از خداوند طول عمر با عزت برای شما خواهانیم خدا یار و نهگدارت باد ارادتمند ش

دیدگاه‌ها غیرفعال است.