چاپ این خبر

وحدت حوزه و دانشگاه باید توسعه یابد/ شب نشینی یلدا همراه با خرافات، غیبت و تهمت نباشد

وحدت حوزه و دانشگاه باید توسعه یابد/ شب نشینی یلدا همراه با خرافات، غیبت و تهمت نباشد
طبس نیوز: 

امام جمعه طبس گفت: وقتی حوزه و دانشگاه با هم متحد باشند دشمن به اهدافش نمی‌رسد لذا همیشه و امروز ما طلبه‌ها و دانشگاهیان باید به این موضوع توجه داشته باشیم و این وحدت باید رو به توسعه و عمق برود.

به گزارش طبس‌نیوز، حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سفر اخیر خود به عتبات عالیات گفت: نایب الزیاره همه شما همشهریان و آشنایان در این سفر بودم و در هر زیارتگاهی دو رکعت نماز به نیابت همه همشهریان و حق‌داران و سفارش کنندگان خواندم.

امام جمعه طبس در بخش دیگری از بیانات خود به ۲۵ آذر ماه روز پژوهش اشاره کرد و افزود: پژوهش و تحقیق درباره مسائل علمی و مورد نیاز صنایع مختلف و مورد نیاز انسان بسیار اهمیت دارد، این همه پیشرفت‌های بعد از انقلاب در علوم و دانش‌های مختلف و بومی شدن انرژی هسته ای به برکت پژوهش و تحقیق است و از نظر اسلام باور کردن و اعتقاد پیدا کردن به چیزی که ثابت نشده و درباره آن تحقیق نشده است نکوهش شده است.

وی گفت: پژوهش علاوه بر مسائل علمی در مسایل اعتقادی و دینی یک امر بسیار لازم است که به آن در کشور ما تا حدی توجه می‌شود.

خطیب نماز جمعه طبس در بخش دیگری از سخنان یادآور شد: ۲۷ آذرماه سال ۵۸ سالروز شهادت شهید بزرگوار آیت الله دکتر مفتح رضوان الله تعالی علیه است که به دست منافقین کوردل و مزدوران استکبار جهانی آمریکا در دانشگاه علم و صنعت به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: این بزرگوار در جهات مختلف از اسلام و انقلاب دفاع کرد و در ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه تلاش زیادی کرد و بین دانشگاهیان و حوزویان وحدت ایجاد کرد.

امام جمعه طبس تاکید کرد: وقتی حوزه و دانشگاه با هم متحد باشند دشمن به اهدافش نمی‌رسد لذا همیشه و امروز ما طلبه‌ها و دانشگاهیان باید به این موضوع توجه داشته باشیم و این وحدت باید رو به توسعه و عمق برود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم به روز ملی مبارزه با خشونت اشاره کرد و گفت: ۲۷ آذر ماه روز ملی مبارزه با خشونت و افراط گرایی نیز هست که متاسفانه امروز آمریکا و هم‌پیمانان او در منطقه دنبال خشونت و افراطی‌گری هستند، علیه تروریسم داد میزنند اما خودشان تروریست پرورش میدهند و تجهیز می‌کنند.

خطیب نماز جمعه طبس با اشاره به شب یلدا گفت: شب سی آذر ماه شب یلدا و بلندترین شب سال است که معمولاً در میان مردم رسم و رسوماتی است که دور هم هستند و آجیل و میوه می‌خورند و کاسبان که همیشه پیش بینی همه چیز را دارند و بازار هم اکنون پر از هندوانه شده است.

وی اضافه کرد: مواظب باشیم شب نشینی یلدا همراه با خرافات، غیبت و تهمت نباشد و از آن به نحو احسن برای عبادت و مناجات با پروردگار متعال استفاده کنیم.

امام جمعه طبس با اشاره به زلزله کرمانشاه و دعای رحمت برای رفتگان و صبر برای بازماندگان، گفت: سپاه استان خراسان جنوبی مسئول بازسازی یکی از روستاهای زلزله زده کرمانشاه شده است و می‌بینیم که هوای سرد و یخبندان چقدر برای مردم زلزله زده سخت و دشوار است.

وی به مناسبت های ۲۶ آذر ماه روز حمل و نقل و رانندگان و ۲۹ آذرماه روز تجلیل از شهید بزرگوار شهید تندگویان اشاره کرد.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/political/news-id=59651

1 دیدگاه

  1. طبسی

    در شب یلدا گریه کنید شاد نباشید و غیبت نکنید

دیدگاه‌ها غیرفعال است.