طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

احمد مؤدب - امام جمعه موقت طبس

پیروی مردم از روحانیت اصیل، انقلاب را به پیروزی رساند

امام جمعه موقت طبس گفت: انقلاب با حوزه ها آغاز شد و مردم در پیروی از روحانیت اصیل بود که انقلاب را تحقق بخشیدند و به چند دهه ظلم و ستم رژیم ستمشاهی و استعمار استعمارگران خاتمه دادند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، حجت الاسلام احمد مؤدب در خطبه های نماز جمعه طبس با اشاره به سالروز ۷ بهمن تحصن روحانیون در دانشگاه تهران در اعتراض به جلوگیری دولت بختیار از ورود امام خمینی (ره) به ایران گفت: انقلاب با حوزه ها آغاز شد و مردم در پیروی از روحانیت اصیل بود که انقلاب را تحقق بخشیدند و به چند دهه ظلم و ستم رژیم ستمشاهی و استعمار استعمارگران خاتمه دادند.

وی افزود: اوضاع در آن زمان به گونه پیش می‌رفت که با سیاست های انگلیس بهاییت جای تشیع در ایران بنشیند و وقتی دانشکده الهیات را اساتید بهایی اداره کند.

امام جمعه موقت طبس ادامه داد: این انقلاب بود که توانست بهاییت را از این کشور ریشه کن کند و برای مدت طولانی هم چنان بهاییت خفه شد که هیچ صدایی از بهاییت در کشور شنیده نشد.

وی بیان کرد: گذشت و گذشت و کم کم زباله های فراری از کشور توانستند به کشور بازگردند و در گوشه و کنار برای خود تشکیلاتی ایجاد کنند و صدایی داشته باشند.

حجت الاسلام مؤدب افزود: در حوادث سال ۷۸ حضور بهاییان جدی و در فتنه ۸۸ حضورشان جدی تر بود.

وی تاکید کرد: این که اعتراض می شود که چرا فلان آدم منصوب به فلان شخصیت است با بهاییت دیدار کرده است و بضی این را سیاسی فرض میکنند یا فکر میکنند چیزی مهمی نیست، والله این اعتراض دشمنی شخصی و غرض شخصی نیست.

امام جمعه موقت طبس ادامه داد: این گروه خبیث که می رفت ایران شیعی و ولایی تصاحب کند و با انقلاب اسلامی سرکوب شد و پس از انقلاب اسلامی مدت ها خفه شد و بعد توانست تنفسی بکشد و خود را سازماندهی کند.

وی گفت: باید هشیار باشیم تا نکند زمینه ای پیش بیاید که بدخواهان نظام و دشمنان اسلام، منافقین، وهابیت، بهاییت و کسانی که هنوز مِهر امثال شاه در دلشان بوده زمینه ای پیدا کنند.

حجت الاسلام مؤدب بیان کرد: شما با هر چهره سیاسی دیگری که مایل هستید ملاقات کنید به شرط این که شبکه های خارجی از آن تبلیغات نکنند و سوء استفاده نکنند و در ایران جریان وهابیت و امثال اینها را موجه و زیر ستم جلوه ندهند و آنها نتوانند برای خود تبلیغ سیاسی کنند.

وی با اشاره به حرمت تیغ زدن محاسن آقایان گفت: خواه نا خواه با تراشیدن محاسن به صورت دائمی و با تیغ، از عدالت خارج می شوید.

امام جمعه موقت طبس افزود: این ارزش ها را از کوچکترینش حفظ کنید تا انقلاب هم حفظ شود و احکام اسلام مسئولین دقیق رعایت کنند و تا مردم هم رعایت کنند و انقلاب آسیب نبیند.

وی با تاکید بر لزوم ساده زیستی دولتمردان گفت: اگر بر مردم ریاست کنید و اگر اشرافی زندگی کنید یعنی انقلاب پایان پذیرفته است و وقت تقسیم غنائم است.

حجت الاسلام مؤدب افزود: مسئولینی می توانند حرکت خود را شدت بخشند که جز یک کوله بار چیز دیگر نداشته باشند اگر کوله بارشان سنگین شود و تشریفات وارد زندگی مسئولین شود دیگر حرکت که هیچ بلکه زمینگیر می شوند.

وی ادامه داد: وقتی مسئولی زمین گیر شود بالاخره سربازش هم به تبع از او به جمع غنائم خواهد پرداخت.

امام جمعه موقت طبس با بیان ضرورت حفظ اتحاد گفت: این روزها بیشتر محتاج وحدت هستیم و رهبر معظم انقلاب فرمودند سیاسیون با یکدیگر نزدیک شوند و وحدت کلمه شان را حفظ کنند.

وی افزود: اگر هم مواضع سیاسیمان با هم دور است عقل اقتضا می کند و امر رهبر انقلاب است که به یکدیگر نزدیک باشیم و بتوانیم از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم تا اجانب وبدخواهان که چهل سال از می ستیزند که این انقلاب را نابود کنند که موفق نشده اند، در آینده هم موفق نشوند.