چاپ این خبر

وداع مردم با پیر جمعه‌های طبس

وداع مردم با پیر جمعه‌های طبس
طبس نیوز: 

امروز شنبه، پنجم اسفند ماه ۱۳۹۶، پیکر مطهر امام جمعه طبس، از محل مصلای نماز جمعه، جایی که قریب به سی سال، خانه‌ی اول او بود، بر شانه های مردم شهر به سوی آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) رفت تا پس از وداع با ایشان به سوی برادر بزرگوارشان در مشهد مقدس پر بکشد و در جوار بارگاه منور خورشید ایران زمین آرام گیرد.

فاطمه ابوالحسنی رحمانی – به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، چهارم اسفند ۹۶ جمعه آخر بود و درست زمانی که مردم در صف نماز به انتظارش بودند، زمان کوچ فرا رسید و روح ملکوتی «پیر جمعه های طبس» به ملکوت اعلی پیوست.

همراهی که سال‌ها، طنین صدایش در بلندگو‌های مسجد جامع می‌پیچید و رهنمودهای پدرانه‌اش روشنگر راه بود.

امام جمعه ۷۵ ساله‌ای که در راه احقاق حقوق شهرش، چون جوانی پرشور، گام بر می‌داشت و همراه مسئولین جوان، جزء به جزء مسائل را بررسی می‌کرد و از کوچکترین مشکلات، غافل نبود.

کلام روایت گونه‌اش، چه در خطبه‌های نماز جمعه و چه در سخنرانی‌ها، وعظ و خطابه‌اش را چون داستانی، دلنشین می‌ساخت و لبخندهایش به همراه اسکناس‌های تانخورده در پی سوالات ساده، برای بچه‌ها، طعم حضورش را شیرین‌تر می‌کرد.

زمان تلخ وداع فرا رسید؛ قرار بر این بود ساعت ۹ صبح شنبه پیکر امام جمعه شهر از محل همیشگی نماز جمعه، میعادگاه هر هفته‌ی امام و مردم انجام شود، اما ساعت هنوز ۹ نشده اطراف مسجد مملوء از جمعیتی شده بود که آمده بودند تا با پدر سفر کرده‌ی شهر وداع کنند.

خیابان منتهی به میدان اصلی شهر میهمان خیل عظیم جمعیتی بود که با نوای لا اله الا الله، یا علی(ع)، یا زهرا(س) و لبیک یا حسین(ع)، یار دیرینه خود را همراهی می‌کردند.

زن و مرد و پیر و جوان، کوچک و بزرگ، کارمند و کارگر و کسبه و بازاریان، همه آمده بودند؛ مغازه‌های میدان امام و بازار اصلی طبس با حرکت خودجوش کسبه تعطیل شده بود و همه در آخرین وداع با امام جمعه شهر حاضر شده بودند.

تشییع پیکر پرچم‌دار انقلاب در طبس، در فضایی آرام و محزون، بدون حاشیه و دغدغه برگزار شد و حضور پر رنگ چهره‌های سیاسی از جبهه‌های مختلف، نشان‌دهنده‌ی رفتار و منش متعالی، بردبار و متین او در زمان حیاتش بود.

پیکر شریف مهاجر الی الله ساعت ده‌و‌نیم پس از حدود دو ساعت تشییع بر روی دست و شانه‌ی مردم به آستان مبارک رسید و به محضر زاده‌ی موسی‌بن‌جعفر ادای احترام کرد؛ این نخستین بار بود که دیگر ضرب عصای او بر سنگ فرش امامزاده نخورد و او با پای خود به صحن و سرای حسین بن موسی الکاظم(ع) نیامد.

نماز آخر بر پیکر «روح شهر طبس» در میان انبوه جمعیت مشایعت‌کنندگان، توسط حجت الاسلام نوفهرستی نماینده ولی فقیه در سپاه انصار‌الرضای خراسان جنوبی برگزار و سپس پیام‌های تسلیت نماینده ولی فقیه در استان و همچنین تولیت حرم مطهر رضوی قرائت شد و در پایان مراسم، فرزند برومند ایشان نامه‌ی تقدیر خانواده معزز امام جمعه فقید، از مردم قدر شناس و همراه طبس را قرائت کرد.

فردا، یکشنبه پیکر مطهر پدر مهربان طبس پس از تشییع در میان دلدادگان او در شهر مقدس مشهد، در صحن قدس در جوار بارگاه منور امام هشتم(ع) به خاک سپرده خواهد شد.

امروز طبس به سوگ عالمی از سلاله سادات نشست که سال‌های سال، همچون پدری آرام و صبور، فراز و نشیب روزها و شب‌های طبس را طی کرد و لحظه‌ای از درد و آلام مردم شهرش غافل نشد.

او رفت و دغدغه‌هایی را که هر جمعه از تریبون نماز جمعه، فریاد می‌زد در میان سینه‌ی پر دردش خاموش ساخت و برای همیشه آرام شد.

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/political/news-id=63997

1 دیدگاه

  1. برادر...

    خدا بیامرزد پدر دلسوز طبس را که سالها با سخنان ورهنمودهایشان که نشات گرفته از راه امام وطریق قران رهنمودهای رهبری است دلسوزانه مسیر وراه را نشان مردم ومسولین میداد وباعروج خود دل همه داغدار شد.خداوند روح ان بزرگ مرد را با امام شهدا محشور بفرماید.
    ممنون از خانم ابوالحسنی بابت این گزارش زیبا رسا.ایشالا همیشه موفق پیروز باشن.یاحق.

دیدگاه‌ها غیرفعال است.