طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

اغلب برنامه های بسیج، فرهنگی، هنری و بصیرتی است

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: بسیج نیروی اقتضایی است و فقط کار نظامی نمی کند و اغلب برنامه های بسیج فرهنگی، هنری و بصیرتی است.

به گزارش طبس نیوز، سردار علی قاسمی در حاشیه اجرای نمایش میدانی «بانوی آسمانی» در طبس در گفتگو با خبرنگار طبس نیوز گفت: اسلام برهه های حساس و مقاطع درخشانی دارد که اگر به صورت هنر و نمایش اجرا شود ماندگاری آن بسیار زیاد است.

سردار قاسمی بیان کرد: بخش های مختلف تاریخ اسلام را می شود در قالب هنر ارائه داد و یکی از کارهای خوبی که هنرمندان طبس انجام دادند بخشی از زندگی حضرت زهرا(س) و کمک ایشان به اسلام و پیامبر(ص) و به ویژه بخش دفاع از ولایت و فداکاری ایشان را به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد: برای جوانان و نوجوانان و درک بهتر، نمایش های میدانی، خیابانی و صحنه ای مناسب تر است.

وی ابراز امیدواری کرد: ان شالله هنرمندان قیام کنند و در این راه مقاطع تاریخ اسلام را به نمایش بگذارند.

سردار قاسمی خاطرنشان کرد: با امکاناتی که امروز وجود دارد اکثر جوانان ما که ذوق و سلیقه دارند خود میتوانند این برنامه ها را مثل جشنواره فیلم عمار اجرا کنند.

وی افزود: فیلم هایی را با امکانات محدود میسازند و نمایش میدهند که نیاز به سالن و سینما ندارد و در تک تک مدارس و حسینیه ها نمایش داده می‌شود.

وی گفت: در تئاتر خیابانی مقوله ای است که به راحتی میتوان ارزش های دینی، اجتماعی را کار کرد، امیدواریم جوانان پیام مقام معظم رهبری را بگیرند و آتش به اختیار چه در زمینه اقتصادی و فرهنگی باشند.

وی عنوان کرد: بسیج نیروی اقتضایی است و فقط کار نظامی نمی کند و اغلب برنامه های بسیج فرهنگی، هنری و بصیرتی است.

وی ادامه داد: توانمندی در بسیج است که اینگونه برنامه ها را اجرا کند، ما امروز جنگ و شبیخون فرهنگی داریم که باید با کارهای فرهنگی و هنری با آن مقابله کنیم.

وی گفت: خیلی از ائمه ما زندگانی آنها معرفی نشده مانند امام هادی(ع)، امام جواد(ع) و امام حسن عسکری(ع) که جوانان میتوانند به راحتی آن را به تصویر بکشند که برای نوجوانان جا بیفتد.