طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

جنگ اقتصادی، دادگاه نظامی نیاز دارد/ اخلالگران اقتصادی به اشد مجازات برسند

طبس نیوز – امام جمعه طبس گفت: اگر اکنون جنگ اقتصادی است، در میدان جنگ دادگاه نظامی لازم است و در این دادگاه افرادی که با معیشت و نان و آب مردم بازی کردند باید به اشد مجازات برسند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز، حجت الاسلام محمدرضا محمدی در خطبه های نماز جمعه طبس افزود: جنگ اقتصادی توطئه دشمن است و او میخواهد به هر طریقی به نظام ما ضربه بزند اما باید دید وظیفه ما در قبال آن چیست.

وی با بیان این که سوءمدیریت از مسائلی است که اوضاع را به اینجا کشاند افزود: وقتی در گلوگاه بانک مرکزی، معاون بانک مرکزی جزو عوامل این وضعیت شناخته می‌شود معلوم است که این مشکلات برای مردم پیش می‌آید.

امام جمعه طبس بیان کرد: امیدواریم با اخلالگران اقتصادی برخورد انجام شود و در این وضعیت قوای سه گانه برای حل مشکلات مردم باید به اندیشه های ناب امام و مقام معظم رهبری بازگردند.

وی روحیه جهادی و انقلابی، خدمتگزاری بی منت، مبارزه با فساد، مبارزه با فقر و اشرافیگری، داشتن سعه صدر، گوش شنوا داشتن و مسئولیت پذیری را از جمله مواردی دانست که یک مدیر در شرایط کنونی باید داشته باشد.

حجت الاسلام محمدی افزود: کارمندان و مسئولین در رده های مختلف اگر عافیت طلب باشند نمی‌توانند مشکلات مردم را حل کنند و بعضی مسئولین از دولت فقط حقوق گرفتن را می‌شناسند.

امام جمعه طبس با انتقاد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس باید قوی عمل کند اما متاسفانه در جاهایی مجلس لابیگری هایی می‌کنند.

وی ادامه داد: تا موضوع استیضاح یا سوال مطرح می‌شود، شب اداره کلی وعده یا پروژه‌ای به یک نماینده میدهند تا رأی خود را پس بگیرد.

حجت الاسلام محمدی افزود: این مجلس مجلسی نیست که بتواند در مقابل مشکلات مقاومت، رسیدگی و مدیریت کند.

امام جمعه طبس در خطبه های نمازجمعه به مناسبت های شهادت امام جواد علیه السلام، سالروز سقوط هواپیمای مسافربری تهران طبس، روز حمایت از صنایع کوچک، سالروز ازدواج امام علی علیه‌السلام با حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مقاومت اشاره کرد.