طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

راه اندازی پایگاه بسیج در خوابگاههای دانشجویی خراسان جنوبی

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی از راه اندازی پایگاه بسیج دانشجویی در خوابگاههای دانشجویی سطح استان خبر داد و گفت: تا پایان امسال تعداد ۵ پایگاه در خوابگاه‌های دانشجویی راه اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس به نقل از سازمان بسیج دانشجویی، علی قاسمی در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در بیرجند، با بیان اینکه بسیج دانشجویی در حال حاضر در تمامی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های استان دفتر دارد، افزود: هر دانشکده جدیدی که در استان ایجاد شود، بلافاصله بسیج دانشجویی پایگاهی را در آن دانشکده ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین فرصت دانشجوها در خوابگاههای دانشجویی به هدر می‌شود، گفت: بسیج دانشجویی خراسان جنوبی برنامه ریزی کرده که در سال جاری تعداد ۵ پایگاه بسیج در خوابگاههای مهم و مادر استان ایجاد کند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه راه اندازی این پایگاهها برکات فراوانی را برای خوابگاه و دانشجویان آن خوابگاه خواهد داشت، گفت: با راهاندازی این پایگاه‌ها، برخی از مشکلاتی که از روی بیکاری در خوابگاه‌ها اتفاق می‌افتد، دیگر شاهد آن نخواهیم بود.

قاسمی یادآور شد: این پایگاهها در شهرستانهای بزرگ استان مانند فردوس، بیرجند و قاین در خوابگاههای خواهران و برادران راه اندازی می‌شود و سال به سال بر تعداد آنها در خوابگاههای دیگر هم اضافه خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی کردیم که ۵ پایگاه جدید در سطح خوابگاههای استان تا پایان سال ایجاد کنیم.