چاپ این خبر

کلیت خطبه غدیر بیان شود/ واقعه غدیر فراموش نشود

طبس نیوز: 

گروه معارف: دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کلیت خطبه غدیر باید بیان شود، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم غدیر فراموش شود.

 حجت الاسلام هادی نبئی، دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر خراسان‌جنوبی در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خطبه غدیر فرازهای بسیاری دارد که باید به آن توجه کرد، گفت: متأسفانه ما تنها به قسمتی از خطبه غدیر توجه کرده و فقط آن را تکرار می‌کنیم، در حالی که خطبه غدیر مفاهیم بی شمار دیگری نیز برای تأمل دارد.

وی با بیان اینکه باید به ظاهر و محتوای خطبه غدیر و روز عید غدیر توجه کرد، افزود: همه باید تلاش کنیم که واقعه غدیر فراموش نشود.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان‌جنوبی بیان کرد: باید این روز را احیا کنیم و نگذاریم غدیر به فراموشی سپرده شود.

نبئی ادامه داد: برای اینکه غدیر فراموش نشود، باید آداب و سننی که در این روز به آن بسیار سفارش شده است را انجام داد.

وی تصریح کرد: هدیه دادن به یکدیگر، صله رحم، عطر زدن، لباس نو و تمیز پوشیدن در این روز و اطعام دادن از مواردی است که بسیار در روز عید غدیر سفارش شده است.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر خراسان‌جنوبی اظهار کرد: باید به بحث اطعام دادن در روز عید غدیر توجه شود چرا که سفارش امام صادق(ع) و امام رضا(ع) است و اطعام دادن به یک نفر در روز غدیر برابر با اطعام دادن ۱۲۴ هزار پیامبر است.

نبئی یادآور شد: اگر غدیر فراموش نمی‌شد به هیچ عنوان حضرت زهرا(س) سیلی نمی‌خورد و سر امام حسین(ع) بر روی نیزه قرار نمی‌گرفت و اگر قرار است عاشورای دیگری تکرار نشود، نباید اجازه دهیم غدیر فراموش شود.

 

Permanent link to this article: http://tabasnews.ir/provincial/news-id=52694