طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

طرح های گردشگری و بوم گردی اشتغالزاست

بیرجند – ایرنا – فرماندار بیرجند گفت: طرح های گردشگری مثل بوم گردی در کنار خود مشاغل دیگر را تعریف می کنند و باید مورد توجه بیشتر دستگاه ها قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا علی ناصری روز چهارشنبه در نشست کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بیرجند افزود: اشتغال در حوزه گردشگری به شکل زنجیره ای است؛ وقتی شغلی در این طرح ایجاد شود کنارش شغل های دیگر هم ایجاد می شود.
وی گفت: بانک ها هر جا برای توجیه پذیری بیشتر به مشورت نیاز دارند با فرمانداری و دستگاه مربوط ارتباط لازم را ایجاد کنند.
فرماندار بیرجند اظهار داشت: اگر در طرح های بزرگ مشکلی باشد قبل از برگشت آن مکاتبه ای با فرمانداری انجام شود تا با مجریان صحبت کرده و راهکارهایی پیدا کنیم که طرح با مشکل مواجه نشود.
وی تصریح کرد: برای بعضی از این طرح های زحمات زیادی کشیده شده و به دنبال آن طرح های مشاغل دیگری هم ایجاد می شود.
ناصری گفت: حوزه اشتغال و کارآفرینی درخواست مردم و از اولویت های دولت است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند هم در این نشست گفت: از ابتدای سال جاری ۶۲۷ نفر در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی در سامانه کارا در سطح شهرستان بیرجند برای بهره مندی از تسهیلات قانون اشتغال پایدار در مناطق روستایی نام نویسی کردند.
مهدی راستگو ادامه داد: تاکنون ۱۱ جلسه کمیته فنی شهرستان بیرجند برای بررسی ۵۳۶ طرح برگزار و ۵۱۰ طرح تایید شده است.
وی گفت: ۱۰۰ طرح به ارزش ۴۲۶ میلیارد و ۳۲۱ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال به سه بانک و صندوق کارآفرینی امید به عنوان بانک های عامل این طرح با پیش بینی اشتغال ۷۵۳ نفر معرفی شده و تاکنون به ۱۷ طرح به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
۷۵۵۹*۳۰۲۸

لینک منبع خبر