طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

خدمات کمیته امداد نیاز محرومان را رفع نمی کند

بیرجند – ایرنا – مدیر کمیته امداد درمیان با بیان اینکه خدمات کمیته امداد به نسبت تورم پاسخگوی نیاز مددجویان نیست گفت: باید مسئولیت اجتماعی مردم نسبت به محرومان افزایش یابد و محرومیت زدایی به یک دغدغه عمومی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا احمد بصیری پور روز پنجشنبه در کمیته تخصصی زکات شهرستان افزود: میزان مشارکت اجتماعی مردم تمام نیازهای مددجویان را رفع نمی کند و سالانه بیش از درآمد کمیته امداد شاهد تورم و گرانی در جامعه هستیم.
وی بیان کرد: کمک های مردمی به نسبت بودجه تخصیصی دولت بین ۹ تا ۱۲ درصد است که در سر فصل های معیشت، اشتغال، درمان، مسکن، تحصیل، ازدواج و … هزینه می شود.
وی با اشاره به اینکه مردم و خیرین سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد ریال به مددجویان شهرستان کمک کرده اند، اضافه کرد: پارسال ۷۶ درصد کمک های مردمی در زمینه حمایت و سلامت مددجویان، چهار درصد توسعه مشارکتهای مردمی، ۹ درصد عمران و مسکن، هفت درصد در امور فرهنگی و چهار درصد برای اشتغال هزینه شد.
وی با بیان اینکه کمیته تخصصی زکات در شهرستان فعال است، بیان کرد: کمیته امداد متولی جمع آوری زکات است که سال گذشته ۲۴۰ میلیون ریال زکات جمع آوری و برای رفع نیاز محرومان شهرستان هزینه شد.
وی اظهارکرد: جای درس زکات در کتب درسی دانش آموزان خالی است اگر این موضوع در سرفصل درسی دانش آموزان قرار بگیرد، شاهد دستاوردها و پیامدهای خوبی خواهیم بود.
مدیر کمیته امداد درمیان از برپایی ۱۶ پایگاه جمع آوری زکات و فطره در شهرستان خبر داد و گفت: مردم می توانند با مراجعه به پایگاه‌ های سطح شهرستان و یا به شماره حساب ۸۵۰۹۱۸۱۸۱ و از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۷۰۰۰۱۱۵۴۴۸ نزد بانک کشاورزی زکات و فطریه خود را به نیازمندان پرداخت کنند.
بصیری پور اضافه کرد: سال گذشته مردم شهرستان ۱۵۰ میلیون ریال زکات و فطره پرداخت کردند و میزان جمع آوری شده در سال جاری با همکاری بانکها در کمترین زمان ممکن به حساب نیازمندان واریز خواهد شد.
شمار مددجویان زیر پوشش کمیته امداد درمیان ۱۲ هزار و ۷۴۲ نفر است و ۲۳ درصد جمعیت ۵۷ هزار نفری این شهرستان از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.
شهرستان درمیان با ۵۷ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۹۷ کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول ۷۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
۷۵۵۶* ۶۰۵۴

لینک منبع خبر