طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

جذب تسهیلات طرح های ملی اشتغالزا پیگیری شود

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی گفت: برای جذب منابع چهار طرح ملی اشتغالزای استان باید از توان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی استفاده و موضوع با جدیت تمام پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا محمد مهدی مروج الشریعه سه شنبه شب در یازدهمین جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان افزود: فرصت استفاده از توان نمایندگان مردم استان در مجلس برای پیگیری طرح های اشتغال ملی که در سطح دستگاه های خارج از استان است را باید مغتنم شمرد.
وی با اشاره به سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور به استان در ابتدای تیرماه جاری اظهار داشت: در این سفر بر جذب به موقع اعتبارات مشاغل پایدار روستایی و عشایری در موعد مقرر تاکید شد
وی ادامه داد: پایان تیرماه جاری باید گزارش میزان جذب اعتبارات یا مشکلاتی که در خصوص جذب منابع وجود دارد با همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان ارائه شود.
استاندار خراسان جنوبی گفت: حتما معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیران دستگاه های اقتصادی استان باید پیگیری های لازم را از ناحیه معاون وزیر داشته باشند چون به صراحت اعلام آمادگی کردند هر موضوع ملی به هر سطحی از دستگاه های ملی ارتباط پیدا کند برای پیگیری مصوبات مربوط به این سفر اتاقشان در اختیار خراسان جنوبی است.
مروج الشریعه یادآور شد: برای جذب منابع چهار طرح ملی اشتغالزای استان این فرصت مغتنی است که مدیران حوزه اقتصادی و دبیرخانه کمیته فنی استان باید آن را مغتنم بشمارند.
وی ادامه داد: برای جذب منابع این طرح ها باید زمان به گونه ای تنظیم شود تا نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی هم حضور داشته باشند و انتظار است رئیس مجمع نمایندگان استان در جلسات کارگروه اشتغال و هماهنگی بانک های استان حضور پیدا کنند.
وی گفت: تاکنون ۲ طرح ملی شهرستان قاینات توسط نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی پیگیری شده است که باید روحیات ملی نگر را تحسین و از نگاه های نقطه نگر فارغ شد.
استاندار خراسان جنوبی افزود: هر نقطه استان که آباد شود قطعا به نفع تمام استان خواهد بود برعکس اگر هر نقطه ای از استان به تباهی کشیده شود عده ای که وضعیت آنان مقداری بهتر است فکر نکنند همیشه خوش و خرم خواهند بود بلکه آسیب های متعددی دامن همه را خواهد گرفت.
مروج الشریعه به ارایه سه طرح سرمایه گذاری توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اشاره کرد و گفت: اکنون که پیمانکار حتی برای دریافت تسهیلات ۱۸ درصد اعلام آمادگی کرده اند این موضوع باید به صورت جداگانه از طریق بانک های تجارت یا ملت در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه سطح اختیارات برخی بانک های دولتی، غیر دولتی شده و پایین آمده است عنوان کرد: پیمانکاری که توانسته با این روند پیش برود تلاش می کنیم تسهیلات مورد نیاز در اختیار وی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: اگر مشکلی پیش نیاید حاضریم در یارانه هم به این سرمایه گذاران کمک کنیم اگر از نظر مسائل حقوق مشکلی وجود نداشته باشد کمک می کنیم این پیمانکاران با ارقام بالاتر تشویق شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: چهار شرکت راه سازی برای دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر به بانک های عامل معرفی شده اند که یک شرکت انصراف داده اما سه شرکت دیگر در محور بیرجند – قاین به بانک تجارت معرفی شده است.
مهدی جعفری افزود: این پیمانکاران درخواست کرده اند با تسهیلات ۱۸ درصد هم منابع در اختیار آنها قرار گیرد درخواست داریم در این زمینه فرایند تسریع شود.
وی یادآور شد: بیشتر پیمانکاران مشکل وام داشته و اذعان دارند در صورت پرداخت تسهیلات، برای پرداخت حق و حقوق پیمانکاران و فعال کردن بیشتر پروژه بزرگراه بیرجند – قاین اقدام می شود.
۷۵۵۷ * ۶۰۵۴

لینک منبع خبر