طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

شعر نزدیک به حقیقت ارزشمندتر است

بیرجند – ایرنا – نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: جنبه معنوی اشعار مربوط به ائمه اطهار (ع) از دیگر بخش ها مهمتر بوده و این گونه شعر هرچه به حقیقت گویی نزدیک تر باشد، ارزشمندتر است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی سه شنبه شب در دیدار اعضای انجمن شعر رضوی خراسان جنوبی افزود: شعر هنر ارزشمندی است که شامل بخش های لفظ و مفاهیم است.
وی اظهار داشت: هنر شعر در استعارات، کنایات و مجاز است و به لحاظ لفظی بهترین شعر دروغ ترین آن است چون در آن صنایع ادبی استعاره و کنایه و مجاز است و هرچه مجازات بیشتر باشد، اعجاب انگیزتر و زیباتر است.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: از زاویه معنوی هرچه شعر به مفهوم و حقیقت نزدیک تر باشد زیباتر است اما به لحاظ الفاظ هرچه مجازتر و غرق در استعارات باشد، زیباتر به نظر می آید.
وی گفت: اولیای حق و انسان های کامل مثل آینه که نور خورشید را منعکس می کند، خدای متعال در وجود آنها نور لایتناهی خود را منعکس می کند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: مرحوم آیت الله مرعشی نجفی نقل کردند که پدرشان در دوران پیری به دنبال برنامه سیر و سلوکی برای درک حضرت علی (ع) بودند که پس از تعقیب ریاضت و زاری به آن حالت خاص می رسد.
وی اظهار داشت: پدر آیت الله مرعشی نجفی امام علی (ع) را در حالت مکاشفه می بیند، ایشان از او می پرسد که فرزندم از من چه می خواهی که او می گوید مکان قبر مادرم حضرت زهرا (س) را به من نشان بدهید.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: حضرت علی (ع) در عالم مکاشفه می فرمایند حضرت زهرا(س) به من وصیت کرده که این موضوع را به هیچ کس نگویم چگونه این وصیت را رعایت نکنم اما بدل آن این است که به قم رفته و قبر حضرت فاطمه معصومه (س) دختر حضرت زهرا را زیارت کرده تا به هدفت برسی.
شماری از شاعران انجمن شعر رضوی خراسان جنوبی در دیدار با امام جمعه بیرجند به شعرخوانی پرداختند.
۷۵۵۹*۳۰۲۸

لینک منبع خبر