طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

انجمن معتادان گمنام در درمیان راه اندازی شد

بیرجند – ایرنا – رئیس اداره بهزیستی درمیان گفت: انجمن معتادان گمنام (NA) در این شهرستان راه اندازی شد و ماهانه جلسات گروهی خود را برگزار می کند.

علیرضا قربان زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: نشست هایی که این انجمن مردم نهاد برگزار می کند، حرکت ارزشمندی برای انگیزه سازی در افراد آزاده شده از چنگال اعتیاد است و تاکنون از فعالیت این انجمن استقبال خوبی شده است.
وی بیان کرد: نشست های متعددی توسط انجمن معتادان گمنام برگزار می شود و تعداد قابل توجهی از معتادان با بهره گیری از تجربیات افراد بهبود یافته بهبودی و سلامت خود را دنبال می کنند.
رئیس اداره بهزیستی درمیان گفت: با توجه به اینکه جلسات این انجمن بعدازظهر و خارج از ساعت اداری برگزار می شود، اعضای انجمن با مشکل مکان مواجه هستند و نیاز اصلی گروه داشتن جایی مشخص برای انجام فعالیت است.
وی افزود: انجمن معتادان بهبود یافته یک انجمن جهانی بوده و هدف اصلی آن انتقال پیام به جامعه است که هر معتاد یا هر کسی فکر می کند با مصرف موادمخدر مشکل دارد، می تواند قطع مصرف کند، تمایل به مصرف را از دست بدهد و راه تازه ای برای زندگی پیدا کند.
شهرستان درمیان دارای ۵۷ هزار نفر جمعیت است و با وسعت پنج هزار و ۷۹۷ کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول ۷۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
۷۵۵۶*۳۰۲۸

لینک منبع خبر