طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

خراسان جنوبی در سطح ملی معرفی شود

بیرجند – ایرنا – فرماندار خوسف گفت: یکی از اولویت های استان که باید مورد توجه ویژه رسانه ها قرار گیرد، معرفی بیشتر این استان به کشور است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا محمد شفیعی روز پنجشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان جنوبی که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار انجام شد افزود: خراسان جنوبی با همه ظرفیت ها و ویژگی های مهمی که دارد، هنوز در سطح ملی به طور بایسته معرفی نشده است و ما نتوانستیم این استان را بشناسانیم.
وی تصریح کرد: باید در استان ظرفیت های رسانه به درستی شناخته و از آن استفاده شود در حالی که خبرنگار چشم، گوش و زبان جامعه است.
فرماندار خوسف گفت: امکانات در خراسان جنوبی محدود است اما توانمندی ها و ظرفیت های فوق العاده زیادی وجود دارد.
وی اظهار داشت: شاید برخی ادارات نیروی لازم برای پیگیری اخبار را نداشته باشند اما رسانه ها در این زمینه کمک بزرگی به دستگاه ها می کنند.
شفیعی افزود: خراسان جنوبی نسبت به برخی استان ها ظرفیت های منحصر به فرد زیادی دارد اما یکی از دلایل کمتر توسعه یافتگی استان این است که از گذشته تاکنون به همه فرصت های توسعه ای در کنار هم پرداخته نشده است.
وی تصریح کرد: در حالی که سال های گذشته بیشتر به بخش کشاورزی استان پرداخته شده، معدن یکی از ظرفیت های مهم و فراگیر استان است.
فرماندار خوسف یکی از مشکلات کم توسعه یافتگی استان را کمبود زیرساخت ها دانست و گفت: اما این کمبود ها آنگونه نیست که نتوانیم به توسعه برسیم و می توان از ظرفیت های موجود کشاورزی، دامپروری به ویژه معدنی استفاده کرد.
وی گفت: اگر امروز خشکسالی های ۲۰ ساله در استان مردم به ویژه کشاورزان را اذیت می کند چون سایر بخش ها مورد کم توجهی قرار گرفته و تک بعدی کار کرده ایم.
شفیعی افزود: خبرنگاران ظرفیت و مشکلات مردم و مسئولان را می بینند و عادلانه به انتشار اخبار می پردازند گاهی برخی نیز غرض ورزانه مشکلات را بزرگ می کنند که بدترین ضربه را نه به دولت بلکه به نظام وارد می کنند.
وی بیان کرد: در حال حاضر فرمانداری این شهرستان با نیروهای محدود در حال فعالیت است اما تا جایی که بتوانیم برای خدمت رسانی و اطلاع رسانی به مردم تلاش می کنیم.
محمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در مزار شریف روز هفدهم مردادماه ۱۳۷۷ به همراه ۸ تن از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسید و پس از آن واقعه ۱۷ مرداد روز خبرنگار نامگذاری شد.
شهید سرلشکر محمدناصر ناصری از استان خراسان جنوبی هم جزو دپیلمات های ایرانی بود که در این واقعه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر