طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

نماینده مجلس: کمبود اعتبار باعث طولانی شدن طرح ها می شود

بیرجند – ایرنا – نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود اعتبار باعث طولانی شدن طرح ها می شود و با این روند تخصیص اعتبار پیش بینی می شود آبرسانی به مناطق مدنظر ۳۰ سال طول بکشد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا نظر افضلی روز سه شنبه در نشست مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با مدیران تابعه وزارت نیرو در خراسان جنوبی افزود: با توجه به برآورد نیازهای آبی این حوزه انتخابیه حدود ۹۰ میلیارد تومان برای پروژه های در دست اقدام آبرسانی اعتبار لازم است.
وی با تاکید بر تلاش برای افزایش سهم از صندوق توسعه ملی اظهار داشت: بیشترین تخلیه روستاها مربوط به خراسان جنوبی است و باید در زمینه آبرسانی بخصوص به روستاهای مرزی تلاش کرد.

** ۸۰ درصد روستاها چالش آب دارند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ۴۷ درصد جمعیت استان در این حوزه انتخابیه است و باید دید آیا اعتبارات توزیع شده در زمینه های مختلف با جمعیت برابر است.
حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه ۸۰ درصد روستاها به نوعی چالش آب دارند گفت: اغلب این روستاها بزرگ هستند ولی با تانکر آبرسانی می شوند.
وی اظهار امیدواری کرد: در توزیع اعتبارات جمعیت و تعداد روستاها و نوع بحران ها مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته از صندوق توسعه ملی برای طرح های آب و فاضلاب روستایی افزود: با توجه به اجازه مقام معظم رهبری برای استفاده از این اعتبارات در بودجه ملی انتظار می رود سهم استان خوب دیده شود و اگر خوب دیده نشده باید به نمایندگان اعلام شود.
۹۸۹۳*۳۰۲۸

لینک منبع خبر