طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

عملیات اجرایی سه طرح عمرانی در دانشگاه بیرجند آغاز شد

بیرجند – ایرنا – عملیات اجرایی سه طرح دانشگاهی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بیرجند آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از ایرنا طرح خیرساز مجتمع کارگاه های مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال، آزمایشگاه های دانشکده مهندسی و بوستان شهدای پردیس دانشگاه از جمله این طرح هاست.
حجم عملیات اجرایی این طرح ها پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع است که پیش بینی می شود تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.
برای ساخت فاز نخست کارگاه های مهارت آموزی، کارآفرینی و اشتغال ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار و آزمایشگاه های دانشکده مهندسی هشت میلیارد و ۶۷۱ میلیون ریال تاکنون از محل کمک های خیرین، درآمدهای اختصاصی و ردیف های متمرکز وزارتخانه متبوع تامین شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که عصر امروز (جمعه) با استقبال استاندار خراسان جنوبی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی وارد بیرجند شد، همچنین مرکز تحقیقات سیستم های هوشمند توان و انرژی، آزمایشگاه برق و کامپیوتر علی اکبر فلاحی، مرکز مشاوره و درمان و سرای دانشجویان متاهل دانشگاه بیرجند را افتتاح کرد.
شرکت در اجلاسیه شهدای دانشجو و اساتید خراسان جنوبی، بازدید از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، دیدار با اعضای هیات علمی و دانشجویان، حضور در شورای اداری استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از دیگر برنامه های سفر ۲ روزه منصور غلامی و هیات همراه به این استان است.
دانشگاه بیرجند به عنوان یکی از دانشگاه های مادر در شرق کشور هم اکنون ۱۲ هزار و ۵۴۰ دانشجو در ۳۴۰ کد رشته فعال و جاری دارد.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر