طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

۱۹۴۳ انبار کالا در خراسان جنوبی ثبت سامانه شد

بیرجند – ایرنا – معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: امسال اطلاعات یکهزار و ۹۴۳ انبار کالا استان در سامانه جامع مدیریت انبارها ثبت شده است.

علی تهوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی صاحبان مشاغل، انباردارها و تجار باید اطلاعات مربوط به خود و انبار کالاهای ورودی و خروج را در سامانه جامع مدیریت انبارها ثبت کنند.
وی بیان کرد: سامانه جامع مدیریت انبارها به منظور شناسایی انبارها و پیشگیری از قاچاق ارز و کالا راه اندازی شده و اعلام ثبت انبار کالا در استان رو به افزایش است.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با همکاری واحدهای اقتصادی استان و اطلاع رسانی مناسب و گسترده امسال تعداد انبارهای ثبت شده چهار برابر افزایش یافته است.
وی ثبت انبارها در سامانه را باعث ایجاد نظم دانست و اظهار داشت: همچنین از این طریق تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم به موقع انجام می شود.
تهوری تعیین میزان نیاز جامعه به انواع کالاها، ذخیره سازی درست و منطبق بر آمارها و تسهیل اطلاعات کالایی را از دیگر مزایای ثبت اطلاعات انبارها در سامانه یاد شده اعلام کرد.
وی بر ثبت اطلاعات انبارهای موجود در استان تاکید کرد و گفت: در صورتی که مشخصات کالا و انبارها ثبت نشود فعالیت انبارهای شناسایی شده غیرقانونی بوده و احتکار یا عدم اعلام موجودی محسوب می شود.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: بازرسی های مستمر و مشترک برای نظم دهی بیشتر به فرآیند تنظیم بازار و نظارت گسترده بر مراکز نگهداری کالا و خدمات، انبارها و مراکز توزیع کالا در حال انجام است.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر