عبور از خام فروشی با فرآوری معدنی – طبس نیوز

عبور از خام فروشی با فرآوری معدنی

طبس نیوز- رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان گفت: با توسعه صنایع معدنی، ظرفیت های فرآوری ایجاد شد که باعث جلوگیری از خام فروشی و کسب ارزش افزوده برای منطقه است.

به گزارش طبس نیوز، محمود زارع نیا افزود: کارخانه های کنسانتره زغالسنگ، کارخانه کک، کنسانتره فلورین، کنسانتره آهن، آهک کلسینه، پودر بنتونیت، پودر باریت و بریکت نسوز دولومیت کلسینه، پودرهای میکرونیزه معدنیپودر میکرونیزه بال کلی، تولید ماسه مجرای پاتیل و بازیافت ضایعات معدنی و فرآورده های نسوز از جمله موارد فرآوری شده است.

وی با اشاره به تعداد ۶۷۲ پروانه بهره برداری معدنی در خراسان جنوبی گفت: تعداد ۱۵۷ پروانه با استخراج سالیانه دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تن مربوط به شهرستان طبس است که از نظر صدور پروانه و میزان ذخیره رتبه اول استان را داریم.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰۰ معدن فعال در شهرستان طبس گفت: بالغ بر هفت هزار نیروی کار در این معادن مشغول به کار هستند که بیشترین میزان اشتغال مربوط به معادن زغالسنگ است.

️زارع نیا با بیان اینکه مساحت ۷۸۴ کیلومتر مربع به ذخایر اکتشافی شهرستان طبس اضافه شده، افزود: تعداد ۱۱ گواهی کشف معدنی با ذخیره قطعی یک میلیون و ۷۶۵ هزار تن صادر شده که در این خصوص طبس رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش طبس نیوز ۷۶ درصد ذخایر زغالسنگ ایران در این شهرستان طبس است و منبع عظیم و متنوع ذخایر خدادادی است.

عمده ترین مواد معدنی در حال بهره برداری در شهرستان شامل فلورین، تراورتن، مرمر، مرمریت، خاک نسوز، دولومیت، پتاس، سنگ آهن و باریت است.

طبس نیوز-محمدعلی غلامزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 6 =