طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

ویروس تشنه، سد نهرین طبس را خالی می کند

طبس نیوز، مدیر امور آب طبس از افزایش ۴۰ درصدی مصرف آب در اسفند امسال خبر داد.

فاطمه ابوالحسنی رحمانی_به گزارش طبس نیوز،  این روزها که برای مبارزه با ویروس عجیب و غریب کرونا به آب زیادی برای شستو شوی دستها و سطوح نیاز داریم، خوب است حواسمان به مصرف بی رویه آب نیز باشد و در این بین مادران و خانمهای خانه نقش مهمی را ایفا میکنند.

مدیر امور آب طبس امروز پنجشنبه بیست و دوم اسفند ماه به نگرانی های طبس نیوز در خصوص کمبود آب پاسخ داد.

به گفته حسنی: مصرف آب در طبس اسفند امسال ۴۰ درصد افزایش داشته که البته با توجه به شرایط اضطراری پیش آمده تا حدودی طبیعی است اما با رعایت نکاتی کوچک می توان هم رعایت بهداشت را کرد و هم از مصرف بی رویه جلوگیری به عمل آورد.

مدیر امور آب و فاضلاب طبس افزود: منابع آبی آب شهری با توجه به اینکه پیش بینی های لازم از قبل انجام شده، در وضعیت مناسبی قرار دارند ضمن اینکه در پایان هر سال ما افزایش مصرفی بخاطر خانه تکانی مردم و آماده شدن برای عید را داشتیم اما امسال مصارف ناشی از کرونا ویروس، سبب افزایش چشمگیر مصرف آب شده است.

وی با بیان این که  در حال حاضر حدود ۴۰ درصد تولید آب شهر از سد نهرین تامین می شود گفت: با توجه به تاکیدات بهداشتی مقابله با کرونا و ضمن اینکه بخش عمده ای از مردم با توجه به تعطیلی، از فرصت استفاده کرده خانه تکانی  را شروع کرده اند مصرف آب بشدت بالا رفته است.

وی همچنین تاکید کرد؛ بخصوص در شهر دیهوک با افزایش مصارف شاهد افت فشار در بخشی از شبکه شهر هستیم که لزوم همکاری و همراهی مشترکین عزیز را می طلبد

حسنی با ابراز نگرانی از این که اگر با این وضعیت مصرف مجبور باشیم چاه های بیشتری وارد مدار کنیم عملا با فرسودگی منصوبات چاه ها مواجه خواهیم بود گفت: با این اوصاف امکان بروز مشکلاتی برای منابع تولید در آینده وجود خواهد داشت لذا خواهش اکید ما این است که مشترکین عزیز رعایت مصرف بهینه را بکنند

وی تاکید کرد: به هنگام شستشوی دستها نیازی نیست که مداوم شیر آب باز باشد و با بستن شیر حین استفاده از صابون می توان از هدررفت آب جلوگیری کرد.

حسنی در پایان اضافه کرد: به عنوان خدمت گزار مردم در آب شهری صمیمانه تقاضا دارم، شهروندان عزیز فعلا و در شرایط حاضر از خانه تکانی صرف نظر کنند و اجازه دهند زمان پیک مصرف ناشی از مصارف ضروری و بهداشتی مقابله با کرونا را پشت سر بگذاریم و ان شا الله با کمک هم از این بحران عبور کنیم.