واکسن کرونا از مطمئن‌ترین منابع وارد کشور می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر قرار باشد واکسنی برای کرونا وارد شود، از مطمئن‌ترین منابع که در بیرون از این سرزمین ریسک خود را طی کرده، وارد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “سعید نمکی” امروز(دوشنبه) در جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی به بیان جزییات اقدامات انجام شده برای تامین واکسن، برنامه ریزی برای واردات و خرید از کشور‌های دیگر و اتحادیه کوواکس پرداخت و دستور پیگیری‌های لازم را به مدیران مربوطه ارائه داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در کار‌های اجرایی فقط و فقط با تکیه بر دانش و توانایی نمی‌توان موفق شد، بلکه این مرحمت و لطف الهی است که نهایتا دست ما را می‌گیرد تا از سختی‌ها و دشواری‌ها و مشکلات عبور کنیم.

دکتر نمکی به بیان جزییات اقدامات انجام شده جهت تامین واکسن، برنامه ریزی برای واردات و خرید از کشور‌های دیگر و اتحادیه کوواکس پرداخت و دستور پیگیری‌های لازم را به مدیران مربوطه ارائه داد و افزود: مردم عزیزمان هم بدانند که همواره به فکر آن‌ها هستیم و در این خصوص نگران نباشند. اگر قرار باشد واکسنی وارد شود، از مطمئن‌ترین منابع که در بیرون از این سرزمین ریسک خود را طی کرده، وارد خواهد شد.

وی درخصوص قیمت پایه برای خرید تجهیزات پزشکی و قطعات مورد نیاز گفت: در این زمینه باید قیمت پایه بر مبنای ارز تخصیصی تعیین شود تا با پدیده گرانفروشی و انحصار کالا مواجه نشویم و همزمان حمایت لازم و هدفمند از تولید داخل در دستور کار قرار گیرد.

دکتر نمکی همچنین بر تسهیل تامین دستگاه اکسیژن ساز از سوی دستگاه‌های ذی ربط از جمله وزارت صنعت و ضرورت تامین آن برای مراکز درمانی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹، تاکید کرد.

وزیر بهداشت در باره تامین و واردات مواداولیه، بر واردات مواداولیه مرغوب و باکیفیت بالا از سوی تولیدکنندگان داخلی و افزایش کیفیت تولید داخل تاکید کرد.

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت هم در این جلسه گفت: وزارت بهداشت از ابتدا از بازی‌های سیاسی و چالش‌ها و حاشیه‌ها دور بوده و اقدامات خود را با برنامه ریزی پیش برده است. در موضوع دارو نیز استراتژی‌های صحیحی پیش رفتیم و با اینکه اغلب دارو‌های مطرح برای کووید ۱۹ تاثیر واضحی در کاهش مرگ و میر‌ها نداشت، فرصت‌ها از بیماران دریغ نشده و در کمترین زمان ممکن آن‌ها را تهیه و حتی تولید کردیم و در اختیار مراکز درمانی قرار دادیم، در مورد واکسن نیز چنین است و البته تمامی اقدامات باید مستندسازی شود تا تلاش‌های وزارت بهداشت و نظام سلامت در این زمینه نادیده انگاشته نشود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.