زلزله مریوان پس لرزه نداشت

فرماندار مریوان با اشاره به اعزام نیرو‌های امدادی برای بررسی خسارات احتمالی زمین لرزه گفت: زلزله ۵.۳ دهم ریشتری تاکنون پس لرزه‌ای نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 اقبال فرماندار مریوان در گفتگو با شبکه خبر گفت: زمین لرزه ۵.۳ ریشتری مریوان پس لرزه نداشت و وضعیت مریوان عادی است و شبکه‌های برق و آب و گاز پایدار است.

او با اشاره به خسارت‌های جزئی برخی ساختمان‌ها بر اثر زلزله گفت: فقط ۲ نفر در حین فرار دچار آسیب دیدگی جزئی شده اند و تاکنون مورد فوتی گزارش نشده است.

اقبال گفت: زمین لرزه مریوان تا کنون پس لرزه‌ای نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان هم گفت: نیرو‌های امدادی در شهرستان‌های بانه، مریوان و سروآباد برای بررسی خسارات احتمالی این زلزله به مناطق مختلف اعزام و تاکنون گزارشی از خسارت اعلام نشده است.

محمد فلاحی افزود: تمامی تیم‌های امدادی هلال احمر و فوریت‌های پزشکی در این سه شهرستان در حالت آماده باش هستند و در صورت نیاز به امدادرسانی وارد عمل می‌شوند.

وی اضافه کرد: این زلزله در شهر‌های دیگر استان کردستان از جمله سنندج، سقز و دیواندره هم احساس شد و تاکنون خساراتی ناشی از آن در این شهرستان‌ها نیز گزارش نشده است.

 

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۳ ریشتر ساعت ۱۹ و ۴۲ دقیقه شهرهای مریوان و سنندج و دیواندره را لرزاند. بر اساس گزارش مسئولان این حادثه تاکنون خسارت جانی نداشته است. 

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.