برنامه اقدام مشترکِ وزیران کار ایران و عراق

وزیران کار ایران و عراق برنامه اقدام مشترک همکاری و تبادل تجربیات در زمینه‌های آموزش و توسعه و امور اجتماعی امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 این برنامه اقدام مشترک بین دو کشور امروز یکشنبه در جریان سفر محمد شریتعمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بغداد و دیدار او با عادل الرکابی وزیر کار و امور اجتماعی عراق به امضا رسید.

شریعتمداری در کنفرانس خبری مشترک با همتای عراقی خود که پس از امضای این برنامه اقدام مشترک برگزار شد گفت که ایران به دنبال توسعه روابط و همکاری در زمینه‌های مختلف با عراق است.

وی افزود: برنامه اقدام مشترک بین دو وزارتخانه کار ایران و عراق شامل زمینه‌های مختلف تبادل مهارت‌ها و تجربه‌های تخصصی دو طرف و به نفع دو ملت است.

شریعتمداری ابراز امیدواری کرد که بند‌های این برنامه اقدام مشترک اجرایی شود تا فرصت‌های شغلی برای جوانان دو کشور فراهم کند.

عادل الرکابی وزیر کار و امور اجتماعی عراق نیز در این نشست خبری، سفر همتای ایرانی خود به بغداد را در راستای روابط دوجانبه و پرونده‌های همکاری بین دو وزارتخانه کار ایران و عراق ارزیابی کرد.

وی افزود: برنامه اقدام مشترک شامل بند‌ها و زمینه‌های مختلف همکاری از جمله تبادل تجربیات و اعزام هیات‌های تخصصی بین دو کشور و برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاهی است.

به گفته وزیر کار عراق، همکاری در زمینه بهبود خدمات به معلولان و همچنین آموزش و توسعه و تامین اجتماعی از جمله موارد مندرج در برنامه اقدام مشترک بین وزارتخانه‌های کار ایران و عراق است.

الرکابی ادامه داد: این برنامه از هم اکنون به مرحله اجرایی در می‌آید و دوره آن پنج ساله است.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو و عقد چند تفاهم نامه همکاری با همتای عراقی خود در سفری سه روزه بامداد یکشنبه وارد بغداد شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =