ناپایداری جو در نیمه شرقی کشور

بنابر اعلام سازمان هواشناسی، امروز با ناپایداری‌های جوی به صورت رگبار و رعد و برق و بارش باران و وزش باد‌های شدید و موقت در نیمه شرقی کشور مواجه خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بر این اساس، امروز بیشتر در شمال شرق و شرق کشور انتظار ناپایداری جوی و رعد و برق و بارش داریم.

برای مناطقی از استان‌های خراسان رضوی، ​خراسان شمالی، استان گلستان، سمنان، شرق استان مازندران و به شکل ضعیف‌تر بارش‌های پراکنده‌ای در خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان و یزد و همین طور مناطق شرقی استان اصفهان پیش رو خواهیم داشت.

فردا شنبه این ناپایداری‌های جوی در خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، ارتفاعات یزد و کرمان خواهد بود. این در حالی است که در سایر نقاط کشورمان در طی روز آسمان صاف و آفتابی را پیش بینی می‌کنیم.

بعد از ظهر امروز تا فردا پدیده غالب عمدتا وزش باد در استان‌های ایلام و مناطق غربی استان خوزستان خواهد بود که می‌تواند منجر به کاهش کیفیت هوا شود.

در برخی مناطق مانند دامنه‌های جنوبی البرز همچون استان‌های البرز، تهران، سمنان، قم و مناطق شمالی و شرق استان اصفهان وزش باد می‌تواند منجر به کاهش کیفیت هوا شود.

البته سرعت وزش باد به حدی خواهد بود که خلیج فارس در بخش‌های مرکزی و شرقی آن و حتی تنگه هرمز، آب‌های مواج و متلاطم را برای ۲۴ ساعت آینده خواهد داشت.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =