جزئیات راه‌اندازی سامانه انتخاب ایران – طبس نیوز

جزئیات راه‌اندازی سامانه انتخاب ایران

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور جزئیات و نحوه استفاده از سامانه انتخاب ایران را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ “امیر شجاعان” با اشاره به راه‌اندازی سامانه انتخاب ایران و در تشریح مبانی ایجاد این سامانه گفت: به منظور بهره‌گیری بیشتر از فرصت‌های فضای مجازی در انتخابات و به ویژه ایجاد شور انتخاباتی، افزایش مشارکت مردمی و مقابله با تخریب و شائبه‌افکنی علیه نامزد‌ها و ضابطه‌مند کردن تبلیغات در فضای مجازی، دستورالعمل تبلیغات انتخابات در فضای مجازی تصویب و ابلاغ شده است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور ادامه داد: در اجرای مفاد این دستورالعمل، سامانه انتخاب ایران، به عنوان بستر ارتباطی میان مردم، دست اندرکاران انتخابات، نامزد‌ها و انتشار دهندگان، برای ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی و آگاهی از فعالیت‌های تبلیغاتی در این فضا راه‌اندازی شده است و این سامانه از طریق آدرس https://entekhabiran.moi.ir در دسترس عموم مردم قرار دارد. در این سامانه اطلاعات مربوط به نامزد‌های انتخاباتی که در حال برگزاری است، قابل مشاهده برای رأی‌دهندگان خواهد بود.

عضو ستاد انتخابات کشور  گفت: تمام نامزد‌های انتخابات، برای انجام تبلیغات در فضای مجازی، “آدرس کانال‌ها و صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی”، “آدرس درگاه‌های اینترنتی” و “زندگینامه” خود را بر اساس پیامک دریافتی از وزارت کشور، در این سامانه بارگذاری می‌کنند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + سه =