تاکید ایران و هند بر تقویت گفتگو‌های بین الافغانی

وزیران خارجه ایران و هند عصر امروز در تهران، بر لزوم تقویت گفتگو‌های بین الافغانی که به راه حل مشارکت سیاسی فراگیر همه طرف‌ها در افعانستان منتهی شود، تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سوبرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند که برای تسلیم پیام کتبی تبریک دارمندرا مودی نخست وزیر هند به آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب کشورمان به ایران سفر کرده است، عصر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار علاوه بر موضوعات دوجانبه مورد علاقه فیمابین، در مورد آخرین تحولات منطقه، و بررسی وضعیت در افعانستان، چشم انداز‌های پیش روی گفتگو‌های وین در مورد برجام، همکاری‌های مواصلاتی و ارتباطاتی از جمله همکاری‌ها در چابهار که به ارتقای همگرایی در منطقه می‌تواند کمک کند، بحث و گفتگو شد.

طرفین در این دیدار همچنین در مورد شرایط موجود افغانستان بر لزوم تقویت گفتگو‌های بین الافغانی که به راه حل مشارکت سیاسی فراگیر همه طرف‌ها در افعانستان منتهی شود، تاکید کردند.

وزیر امور خارجه هند با اشاره به گفتگو‌های جاری بین دولت افعانستان و طالبان در تهران از مساعی ایران برای نزدیک نمودن دیدگاه‌های طرفین برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر تشکر کرد.

«سید رسول موسوی» دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر در همین خصوص نوشت: وزیر امور خارجه هند ملاقات خیلی مهمی در این دیدار کوتاه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مطمئن هستم که این دیدار پایه‌ای اساسی برای روابط ایران و هند در دوران ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی خواهد بود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − چهار =